Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Poraniona warga

Data utworzenia : 2016-10-26 17:19 | Ostatni komentarz 2016-11-10 21:32

Ewelaa

2136 Odsłony
11 Komentarze

Dziewczyny dzisiaj zauważyłam, że mój synek ma poraniona i spuchnieta dolną warge, podejrzewam, że to może być spowodowane tym, że ząbki próbują wyjść. On bardzo mocno ściska dziąsełka i czasem chowa dolną warge pod górna i myślę, że to wtedy mógł się poranic, chociaż jak dotykam mu dziąsełek żeby je posmarować to nie czuje jeszcze nic ostrego. I tu moje pytanie co teraz, jak mu pomóc? Robić jakieś okłady może na tą warge? Czy może podawać mu smoczka żeby nie miał okazji dalej się ranić? (smoczka ma teraz tylko do zasypiania) Czy może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

2016-10-27 13:47

Nooo, spróbuj jeszcze takiego smoczka gryzaczka, wygląda jak smoczek ale zamiast silikonowego wkładu ma gryzaczek i tez fajnie pomaga:)

2016-10-27 12:32

Dzięki Aleks, mam właśnie Dentinox, ale muszę przyznać, że nie smaruję nim regularnie, muszę zacząć częściej, może mu to pomoże. Próbowałam dzisiaj trochę ze smoczkiem, ale wypychał go językiem, a posmarować dziąsełka też ciężko.

2016-10-27 10:24

Może spróbuj posmarować mu jakimś żelem łagodzącym? Może Dentinox,bo tak leciutko znieczula? My stosujemy Dentinox i dla nas jest najlepszy.Mój synuś też ząbkuje i wyżywa się na smoczku, więc może daj smoczek to zamiast zaciskać wargi będzie zaciskał dziąsełka na smoczku?