Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Gaworzenie :)

Data utworzenia : 2016-09-17 22:25 | Ostatni komentarz 2016-11-30 15:29

dziubus2016

3870 Odsłony
55 Komentarze

Witam mamusie. Chcialabym zapytac jak u Was było z tym gaworzeniem maluszków . Mój synek ma sześć miesięcy i po urodzeniu okazalo sie , że ma lekki niedosłuch. niedlugo idziemy potwierdzic jaki konkretnie :( Wydaje mi się że mój maluszek nie gaworzy to znaczy od niedawna zaczął ze mną rozmawiać po swojemu , wiecie o co chodzi taka konwersacja typu ja wydaje dzwięk i on też :) , ale nie mówi : ma , ba , ta . Martwie sie tym i chciała bym wiedzieć jak u Was dzieciaczki rozmawiaja .

2016-09-18 20:59

Dziewczyny jak ja moge porównywac wasze zdrowe dzieci do mojego z niedosluchem? Wyciagnełyscie błędne wnioski :) Tak jak mowicie kazde dziecko jest inne ale zdrowe inaczej sie rozwijaja niz te ktore maja problem ze zdrowiem :) Chciałam wiedziec czego moge sie spodziewac , na co zwracać uwage , może jest jakas mamusia ktora mnie lepiej zrozumie i ma ten sam problem? Dziękuje Aleks, na pewno dam znać co powie lekarz :)

2016-09-18 20:02

Każde dziecko jak pisały poprzedniczki jest inne, więc nie stresuj się a tym bardziej nie porównuj. Nasz grucha, czasem coś tam zagaworzy a ma 7 miesięcy.Trzeba dać dziecku czas, wszystko przyjdzie w swoim tempie. A najlepiej powtórz badania i zapytaj specjalisty co on myśli na ten temat, pewnie ma większą wiedzę i myślę, że tak jak my, na pewno Cie uspokoi. Daj znać co powiedział

2016-09-18 17:24

Z gaworzeniem u dzieci jest bardzo różnie i to jest sprawa indywidualna i najlepiej nie porównywać dzieci bo to jest najgorsze co robią w tej sprawie mamy :) ale rozumiem też niestety uczyłam się przy drugim dziecku tego nie robić ;-) Jeżeli chodzi o niedosłuch to w jakim stopniu został zdiagnozowany i czy badania były powtarzane ?

2016-09-18 14:33

Znam przypadek gdzie dziecko miało 4 latka i nie mówiło.Okazało się właśnie,że nie słyszy. Dużym plusem u Was jest to ,że tak szybko zdziagnozowano ten niedosłuch. Lekarz wtedy zakazał małemu oglądania telewizji.Natomiast polecił dużo czytać ,opowiadać,mówić do niego.I to pomogło,bo zaczął robić postępy.A teraz już normalnie mówi.

2016-09-18 14:10

Mój synek jest pod opieką specjalisty. Tak jak pisałam miał badanie słuchu i wyszło że ma niedosłuch . W pazdzierniku idziemy na dalsze badania które nam potwierdzą czy wada sie poglębia czy stoi w miejscu:( Dziekuje za slowa otuchy po prostu chcialam wiedziec jak prawidlowo rozwija mowe dziecko słyszące :) Jest wiele w internecie stron na ten temat co powinno dziecko mówic a w rzeczywistosci jest różnie , dlatego chcialam wiedzieć jak to wygląda u Waszych maleństw :))

2016-09-18 13:12

Dokładnie tak jak napisała poprzedniczka,że każde dziecko jest inne .Jedno szybciej a drugie zaczyna gaworzyć,mówić ,siadać.....Sprawdzałaś czy Twoje dziecko reaguję na dźwięki tzn.czy odwraca główkę w stronę dźwięku? Do małych dzieci dlatego powinno się dużo mówić ,bo to wpływa na ich mowę .A po drugie ćwiczą w ten sposób też słuch. Moja 4,5 m.córka też jeszcze nie gaworzy tylko mówi "po swojemu".Ważne jest to ,że w ogóle wydaje z siebie dźwięki. A na razie nie przejmuj się -zobaczysz co powie lekarz.

2016-09-18 12:29

Każde dziecko jest inne i każde może rozwijać się w innym właściwym dla siebie tempie ale jeżeli podejrzewasz u dziecka niedosłuch to jak najbardziej powinnaś się wybrać z dzieckiem do specjalisty który określi czy i w jakim stopniu maluszek ma problemy ze słuchem a w razie konieczności zaleci dalsze postępowanie. Córeczka mojej sąsiadki urodziła się z wadą słuchu spowodowaną tym że w ciąży jej mama chorowała na cytomegalię ale od początku była pod opieką specjalistów , ma założony aparat słuchowy i teraz w wieku 8 lat w niczym nie odbiega od swoich rówieśników. Myślę że powinnaś się martwić na zapas tylko obserwować dziecko, mówić do niego i zwracać uwagę i jak reaguje na Twoje słowa, zachęcać go do gaworzenia nawet jeżeli są to pojedyncze głoski :)