Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Brak gryzienia u 2 latki

Data utworzenia : 2016-08-05 23:12 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:48

Dorota.Pyczek

1261 Odsłony
4 Komentarze

Witam Pani doktor mam pytanie odnośnie gryzienia. Moje 2 letnia córka jeszcze nie opanowała umiejętności gryzienia. Do tej pory cały czas je tylko papki, jakakolwiek grudka w jedzeniu powoduje i niej wymioty. Proszę o pomoc bo już nie wiem Ci kogo się z tym problemem zgłosić. Dodam jeszcze że niunia ma zdiagnozowano opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

2020-01-28 23:48

???????????

???????????

???????????

???????????

???????????

2016-08-17 19:25

Oo próbowałam wszystkiego i niestety nie chce nic dziewczyny. Biszkopty chlebek chrupki kukurydziane no nie chce nic

2016-08-06 11:53

A chrupki kukurydziane ? My zaczynaliśmy od chrupeczek i bułeczki bo na to mała miała ochotę. Warto probowac może coś jej się spodoba z wyglądu i będzie chciała zjeść. A jak Wy jecie coś to nie jest ciekawa nie chce próbować ?

2016-08-06 11:51

Pani Doroto moja córeczka też późno zaczęła jeść potrawy z gródkami...kiedy zaczynałam dawać jej np. ryż to od razu pojawiał się odruch wymiotny...trwało to do około 2-ego roku życia właśnie...ale po tym czasie była już na tyle duża, że kiedy jej tłumaczyliśmy żeby chociaż spróbowała na początku była sceptyczna ale po jakimś czasie udawało ją sie przekonać do tego ale sama musiał chcieć, nic na siłę nie robiliśmy aby jej nie zniechęcać...może córka potrzebuje jeszcze więcej czasu...może zacząć od podawania słodkich owoców w kawałeczkach albo sam ugotowany suchy ryż...po mału trzeba próbować...córka z pewnością przekona się, że taka żywność również jest smaczna.