Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

picie z niekapka

Data utworzenia : 2016-07-25 23:27 | Ostatni komentarz 2016-11-06 00:09

Kasia84

3944 Odsłony
37 Komentarze

Dziewczyny myślicie że mogę podawać niekapek synkowi wcześniej - tzn od 4 miesiąca?? Zupełnie nie możemy zaskoczyć z żadną butelką - totalnie nie wchodzą w grę smoczki. Czasem daję synkowi wodę do picia i podaję mu ją szczykawką. ostatnio dostalismy zalecenie picia smecty - i znów szczykawka, zastanawiam się nad zakupem niekapka - chociaż to jeszcze za wcześnei wdłóg miesięcy na opakowaiach ale może by akurat zaskoczył, boję się tylko czy nie będzie miał potem problemów ze ssaniem. Próbowała któraś z Was tak wcześnie?

2016-07-27 11:57

Spróbować zawsze można jeśli wyjdzie to super jeśli nie to musicie troszkę jeszcze poczekać.

2016-07-26 14:54

A może zamiast kubeczka niekapka spróbowałabyś kubeczka treningowego? Kubeczek treningowy będzie dużo lepszy niż kubeczek niekapek, zwłaszcza, że Twój synuś jest jeszcze bardzo malutki i może mieć problem z nauczeniem się pić z kubeczka :) A jeśli już byś chciała próbować to szukaj takiego z jak najbardziej miękkim ustnikiem :)

2016-07-26 11:51

Jasne, że możesz spróbować. Kubeczek, który podała Bławatkowa jest godny polecenia. Niestety moja córka jeszcze nie umie z niego pić. Jeśli go dostaje to się nim bawi, ciućka, ssie, a pić nie umie, mimo 8 miesięcy. Więc to kwestia indywidualna.Mleka z butelki nie chce pić, jednak woda czy rumianek z butelki to inna sprawa i bardzo chętnie pije.

2016-07-26 11:05

Musicie popróbowac. Ale z piciem bywa różnie mója córka tez nie chciała pić z niczego w sumie tylko biegałam z łyżeczka za nią aż w końcu się przemogla i zaczęła pić z butelki.myślę ze to za wcześnie na taki kubek bo maluszek mógł by się zachlysnac.

2016-07-26 10:24

Kasia84, mój synuś też nie był przekonany do żadnej butelki. Jednakże z uwagi na karmienie piersią, swoją przygodę z kubeczkiem niekapkiem rozpoczął w wieku 7-8 miesięcy. A czy używaliście buteleczek Lovi? Są naprawdę świetne bo nie zaburzają u dziecka naturalnego odruchu ssania. Jeżeli one również się u Was nie sprawdziły, to myślę, że świetnym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie kubek treningowy z miękkim ustnikiem, przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia. Ustnik kształtem przypomina smoczek i co ważne, nie podrażni delikatnych dziąseł dziecka. Polecam zapoznanie się z kubkiem treningowym: http://lovi.pl/pl/produkty/23/Kubek+treningowy#t2MiddleContainer