Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

picie z niekapka

Data utworzenia : 2016-07-25 23:27 | Ostatni komentarz 2016-11-06 00:09

Kasia84

3943 Odsłony
37 Komentarze

Dziewczyny myślicie że mogę podawać niekapek synkowi wcześniej - tzn od 4 miesiąca?? Zupełnie nie możemy zaskoczyć z żadną butelką - totalnie nie wchodzą w grę smoczki. Czasem daję synkowi wodę do picia i podaję mu ją szczykawką. ostatnio dostalismy zalecenie picia smecty - i znów szczykawka, zastanawiam się nad zakupem niekapka - chociaż to jeszcze za wcześnei wdłóg miesięcy na opakowaiach ale może by akurat zaskoczył, boję się tylko czy nie będzie miał potem problemów ze ssaniem. Próbowała któraś z Was tak wcześnie?

2016-11-06 00:09

trzeba próbowac, wiek nie gra roli, maluch tylko musi załapac jak się to robi, dla maluszków sa niekapki z silikonowa końcówką, znam mame która nie uzywała nigdy butelki,ani smoczka, od malenkości dawała picie z normalnego kubeczka, nie uzywała tez pieluch ale tego to juz nie ogarniałam i nie ogarnę:)

2016-11-02 14:12

Podobno maluszki potrafia nauczycsie pic ze slomki luz z kubeczka. Moja od poczatku z butla i pije tylko z kubka niekapka z miekim ustnikiej jak smoczek w butece i nie chce innych a rozne probowalam a ma 13msc. Wiec moze warto spobowac tej slomki lub jakiegos zwyklego kubeczka zeby pozniej bylo latwiej

2016-10-28 07:55

Mam ciekawostke i jestem ciekawa jak zareagujecie. Siostrzenica ma prywatne zajecia z logopeda i Pani logopeda tylko patrzac na sposób wymowy 2letniego siostrzeńca od razu stwierdzila " pije z butelki" siostra przytaknela bo strasznie ciężko jej oduczyc synka picia z butelki. Pani powiedziala ze próbować bo bedzie mial problem i od tamtej pory uczy go na kubek niekapek. Wczoraj znowu byla Pani logopeda i zauważyła kubek niekapek i powiedziala ze to jeszcze gorzej i zeby dziecko jak najkrócej z tego pilo bo powoduje krzywy zgryz. Najlepiej używać od razu kubeczka a jeszcze lepiej soczekz rurka. Siostrzenica ma duzo cwiczen z logopeda z rurkabo to podobno najlepszy sposob na prawidłową wymowe;) Kobieta ma naprawde duże doświadczenie i super opinie wiec chyba wie co mówi. Dzis chcemy zamówić z siostra Lovi 360 dlanaszych maluchow, to chyba najlepsze wyjście;)

2016-10-20 23:07

Mama Antosia w tym wypadku metoda prób i błędów jest najlepsza daj znać jak kubek się sprawdza.

2016-10-20 20:42

Ja zakupilam kubek treningowy i zobaczymy jak sie spisze. Jak sie nie sprawdzi to bede próbowała dalej z innymi

2016-10-17 11:53

Dokładnie, ja zakupiłam sporo niekapków i mój synek nie chciał z nich pić. Jedyne co go w nich ciekawiło to gryzienie ich i tyle. Hitem okazał się Lovi 360, ale chyba po miesiącu odkrył jak ma z niego pić a miał już 8 miesięcy ;) Najpierw dawałam mu wodę tylko a gdy nalałam jego ulubionego soczku to po prostu ku mojemu zdziwieniu mój mały szkrab zaraz odkrył jak ma się napić, aby soczek był jego :) Czyli trafił mi się mały leń, który nie chciał się męczyć z piciem, żeby się nauczyć. Dlatego fajnie poczytać różne opinie ale dziecko później weryfikuje swoje. Przy wyborze niekapka lub kubeczka warto sprawdzić jak się on rozkłada do mycia, bo o higienę przy maleństwie trzeba dbać a czasem kupując kierujemy się czymś innym. Ja tak miałam z pierwszym niekapkiem znanej firmy (inna niż Lovi i o wiele droższa), gdzie domycie ustnika nie było możliwe bo był slikon połączony z plastikiem, gdzie nie było dojścia . Kubek 360 to mój lider jeżeli chodzi o rozkładanie i mycie, szybko prosto i co najważniejsze ma wymienne taniutkie gumki te dookoła co jest już super drugą stroną tego kubka i oszczędności z tym związanych. Powodzenia w wyborach i testach :)

2016-10-16 23:32

Podpisuje się pod słowami Iwony. Trzeba spróbować co odpowiada Naszemu dziecku jednym odpowiada kubek treningowy, innym bidon, innym niekapek a jeszcze innym 360. Jeśli nie sprawdzimy to tak na prawdę się nie dowiemy.

2016-10-16 10:29

Każde dziecko jest inne u jednego sprawdzi sie kubeczek trekingowy a u drugiego niekapek wiec najlepiej szukać czegoś co będzie idealne dla naszego dziecku metodą prób, inaczej nie dowiemy się co może pasować akurat naszemu dziecku.