Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Pielęgnacja pierwszych ząbków

Data utworzenia : 2016-07-05 21:41 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:06

Jola12

10749 Odsłony
207 Komentarze

Drogie panie mojej córce powoli zaczynają wyrzynać się ząbki. jest to bardzo ładny widok ;) w związku z tym mam pytanie jak pielęgnować te pierwsze ząbki u małego dziecka? Czy używałyście może jakiś specjalnych szczoteczek i preparatów do czyszczenia? jak tak to jakich? Na rynku mamy mnóstwo reklam dotyczących pielęgnacji ząbków , jednak chciałabym używać czegoś sprawdzonego, co nie powinno zaszkodzić mojej córeczce. Dlatego proszę was o poradę .

2020-01-29 00:06

Porady u dentysty 

2018-05-30 09:07

Myśle, że przed pierwszą wizytą u dentysty warto się zastanowić gdzie się wybierzemy Mam to duże znaczenie dla tego jak dziecko w przyszłości będzie postrzegało takie wizyty.... Zerknijcie sobie tutaj http://dbajmyozdrowie.eu/nie-taki-dentysta-straszny-dzieci-u-dentysty/ Na stronie jest artykkuł o tym czym sie kierowąć. Jesli dziecko nie będzie miało przykrych doświadczeń to w przyszłości nie będzie odczuwało strachu. Dziąła to niestety również w drugą stronę....

2017-03-30 18:59

Ewelina więc kupiłaś drugą do zabawy:) przynajmniej córka tą właściwą będzie myla zęby a druga będzie robiła wszystko:)

2017-03-30 12:45

Magros to u nas właśnie jest to samo;) Ostatnio kupiłam córce dwie nowe, Colgate i Aquafresh extra soft 0-2:) Aquafresh ma troche inny kształt główki, różne dlugosci włosia i nia myje corce zabki a tamta druga Mala ma do zabawy;)

2017-03-30 08:48

Ewelina Jordana właśnie jest. Druga też bardzo fajną mamy nenedent, miękka, ale juz bez tego ogranicznika, ale jak sama myjesz ząbki to nie problem. Obrzydliwe? My też mamy dwie :P Jedna do mycia przez nas, a drugą córa dostaje. Nie rzuca nią czy nie chodzi gdzieś, ale jak sama ma w rączce to nie tylko myje ząbki, ale i przegryza ją i ta szczoteczka wygląda na taką używaną latami...

2017-03-26 20:32

Ewelina pewnie wszystko zależy w jakim stanie jest szczoteczka do zębów, ale jak u was jest taki problem to może rzeczywiście pomyśl nad zakupem dodatkowej szczoteczki do zabawy albo po prostu chowaj tamtą po umyciu zębów:)

2017-03-26 11:16

Ewelina my również używamy szczoteczek Jordana i wymieniamy bardzo często bo Hania też ciągle chodzi i bawi się szczoteczką.

2017-03-26 11:09

Magros a jakiej firmy jest ta szczoteczka? Bo my ciagle uzywamy tych z Jordan soft i juz mi sie znudzily, mielismu chyba wszystkie kolory. Chce kupic cos innego ale wszystkie pozostałe 0-2 wydaja się za duze na te male zabki. Co ile wymienicie szczoteczki, bo ja srednio raz na 2 tyg. albo i tydzień. Corka ma dni ze chodzi ze szczoteczka pol dnia, rzuca nia po podlodze. Potem jest taka "niehigieniczna" dla mnie i biore nową. Mysle czy nie zostawić jej jednej do zabawy a drugą trzymac tylko do mycia zębów, ale czy to nie obrzydliwe?;)