Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

SSanie lewego kciuka

Data utworzenia : 2016-06-22 17:23 | Ostatni komentarz 2016-07-27 11:58

m.rydz

2619 Odsłony
8 Komentarze

Mam pytanie ,czy ssane lewego kciuka u 4-miesiecznego dziecka oznacza ze w przyszłości będzie leworęczny , dodam ze w rodznie jest osoba leworeczna

2016-07-27 11:58

a jestem leworęczna ciekawe jak będzie u moich synków starszy raczej będzie praworęczny bo rysuje pisze maluje prawą rączką.

2016-07-26 11:47

Leworęczność to genetyka. Był nawet czas, że córka wolała chwytać lewą ręką, ale ewidentnie to była raczej kwestia przypadku, chociaż nawet przez chwilę zastanawiałam się, czy po dziadku nie będzie leworęczna.

2016-07-14 10:47

Raczej nie, leworęczność jest uwarunkowana genetycznie:) Mój brat jest leworęczny, bo w rodzinie od strony Taty są leworęczne osoby:) Ssanie lewego kciuka nic do tego nie ma.

2016-06-29 19:36

ssanie kciuka któregokolwiek nie świadczy o tym, że dziecko będzie leworęczne tak jak napisały dziewczyny.. to chyba jakieś podpowiedzi babci skłoniły Cię do takich myśli :) ? U mnie córka do około trzeciego roku życia nie zwracała uwagi którą ręką np. chwyta zabawki, czy podnosi coś z podłogi a częściej nawet robiła to lewą ręką a jest praworęczna także spokojnie jeszcze ma czas :)

2016-06-27 21:41

Matko, dziewczyny nie wierzcie w zabobony :) W jakiekolwiek :) jeśli chcialabyś poczytać jeszcze o zabobonach to podrzucam artykuł http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/773/1 wątek http://lovi.pl/pl/forum/1/6090/1 Kasia to też jest tylko teoria i jak dla mnie zabobon, że leworęczni są bardziej inteligentni :)

2016-06-24 19:29

Dokładnie tak jak napisały dziewczyny ssanie lewego kciuka nie ma nic wspolnego z leworęcznościa Twojego dziecka. :) U Czteromiesiecznego dziecka nie można jeszcze stwierdzić którą ręką będzie pisał. Na to jest jeszcze bardzo dużo czasu. Tak jak napisała effy.

2016-06-22 21:18

Praworęczność zwykle ustala się około 2-3 roku życia dziecka, a leworęczność w wieku ok. 3-4 lat. Finalna dominacja czynności ruchowych ustala się do 6. roku, a proces lateralizacji zostaje zakończony w wieku szkolnym.... także spokojnie, ssanie kciuka jeszcze o niczym nie świadczy :-)

2016-06-22 20:45

Nie :) jeszcze milion razy zmienią się dziecku nawyki :) Mój synek na przemian ssie paluszki, zwłaszcza na ząbki i nigdy nie wiązałam tego z określaniem którą rączką będzie pisał. A tak swoją drogą leworęczność to też nie jest żaden defekt, a badania mówią o ponadprzeciętnej inteligencji takich osób. Pozdrawiam :)