Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Żel przeciwbólowy (ząbkowanie)

Data utworzenia : 2016-01-06 20:39 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:43

greenka

5488 Odsłony
47 Komentarze

Witam mam pytanko czy to prawda bądź mit, że żele przeciwbólowe na ząbkowanie spowalniają wykłuwanie się ząbka? Odkąd mały dostał ząbki jeden po drugim (obecnie ma 2) zaczęliśmy używać owego żelu, a kolejnych ząbków nie widać. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

2016-01-07 20:00

Nie wiem czy jest jakaś zależność między stosowaniem żelu a czasem w którym ząbki wychodzą ale kiedy widziałam że mój synek jest poddenerwowany, boli go i marudzi to smarowałam mu dziąsła i to pomagało. Uważam że nie należy smarować dziąseł od momentu kiedy maluch zaczyna się bardzo ślinić lub wkładać wszystko do buzi ale kiedy widzimy że naprawdę ząbkowanie jest dla niego bolesne i nieprzyjemne.

2016-01-07 19:57

ja smarowałam, bardzo rzadko a wyszły mu (moim zdaniem) w ekspresowym tempie.. a bratowa smarowała dość często a wyszły około 9 miesiąca dopiero

2016-01-07 16:02

Słuchajcie moja koleżanka mi ostatnio opowiedziała,że jej lekarz powiedział,żeby faktycznie odpuścić sobie smarowanie dziąsełek żelem..ale dlaczego? bo jak ząbek się wybija,to powstaje stan zapalny,a te wszystkie żele hamują stan zapalny i przez to spowalnia wyżynanie sie zębów.. nie wiem,czy to prawda,czy nie.. my nie stosowaliśmy takich rzeczy,a córeczce i tak wolno idą... w każdym razie ma 17 miesiecy i ma wszystkie jedynki,dwie dwójki i wszytskie czwórki.. teraz dopiero- w tak śmiesznej kolejności widzę,ze dziąsła od dolnych dwójek otwierają sie i coś tam widać.. już się bałam,że pierwsze wyjdą trójki ;)

2016-01-07 12:59

Mnie lekarz powiedział żeby nie stosować żeli bo niszczą zawiązki na następne zęby i lepiej podać czopek przeciwbólowy a ile w tym prawdy nie wiem.

2016-01-07 11:25

Dziękuję za odpowiedz :D te dwa wychodziły łagodnie maly zbytnio nie grymasił pozdrawiam

2016-01-07 11:01

Greenka, myślę, że nie jest to prawda. Po to przecież one są żeby dziecku ponoć. Wątpię więc, żeby miały taki skutek. Co do szybkości, może być ona naprawdę różna. Mojemu synowi wyszły dolne jedynki, górne dopiero po ok 3 miesiącach, a teraz po ok miesiącu wyszły mu dwójki. Także nie ma reguły i nie ma się co martwić, że ma razie nie widać następnych. U mojego małego zęba dopiero było widać jak już się zaczynał przebijac przez dziąsło więc może po prostu nawet nie widzisz, że kolejne są w drodze.

2016-01-07 00:13

z tego co się orientuje kwestia wyrzynania ząbków to sprawa zapisana w genach człowieka i leki przeciwbólowe nic do tego nie mają, u nas np. mi i mojemu mężowi późno wychodziły zęby i naszej dziopce również bo pierwszy ząbek pojawił się coś koło roku :), zawiązki ząbków (to c w dziąśle) ma już dziecko w życiu płodowym - więc jak już pojawi się na tym świecie za jakiś czas następuje proces przebijania ząbków na drugą stronę - u jednych przebiega łagodnie u innych z różnymi okołoząbkowymi atrakcjami - życzę by u Was przebiegało łagodnie :)