Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Ślinienie się dziecka przy ssaniu smoczka

Data utworzenia : 2015-10-27 17:14 | Ostatni komentarz 2016-02-27 21:28

de.wu

3958 Odsłony
12 Komentarze

Witam, mój syn od skończenia 6 miesiąca życia używa smoczka dynamicznego 6+. Zauważyłam już wiele razy że pomimo ssania go wypływa mu bokami ślina. Głównie dotyczy to pozycji leżącej. Czy jest to prawidłowe ponieważ czytałam przed chwilą artykuł o smoczkach i jest tam napisane, że ułatwiają dziecku połykanie śliny. Pozdrawiam

2015-10-27 23:01

U nas też leci zawsze ale tylko przy smoczku Lovi nie ma odparzeń od śliny przez te dziurki ktore są :) mieliśmy na pocżatku smoczki innej firmy gdzie tych trzech dziurek nie było i od razu odparzenie od śliny na buzi. Bo zazwyczaj jest jedna dziurka a tu trzy po jednej stronie :) myślę że po prostu dziecko dużo się ślini i stąd to wszystko :)

2015-10-27 20:49

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) Dobrze, że nie jestem sama, a moje wątpliwości zostały rozwiane ;) Synek ma teraz 8,5 miesiąca no i jest na etapie zębów tak jak mówicie :) Pozdrawiam

2015-10-27 18:52

U nas też leci ślinka, więc to chyba normalne zjawisko :)

2015-10-27 18:26

Dorotko, mojej córce ślina też leci podczas ssania smoczka :-). Czasami wiecej czasami mniej. Właśnie fajnie jest to w smoczkach Lovi, że dzięki tym otworom w obudowie dobrze jest odprowadzana na zewnątrz. A może też być tak, że Twoje dziecko jest akurat na etapie wzmożonego ślinienia ( np. ząbki) i zbiegło się to czasowo z wymianą smoczka. Także nie martwiłabym się za bardzo.