Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Zaprzestanie gaworzenia - alarm !?

Data utworzenia : 2015-10-03 12:36 | Ostatni komentarz 2015-10-07 12:08

grabla

6966 Odsłony
14 Komentarze

Witajcie. Moja jedna pociecha ma 5 miesięcy - dodam, że druga również. Pojawil sie u nas problem dotyczący zniknięcia gaworzenia. . Dziecko zaprzestalo wydawac z siebie dźwięki. Od jakiegoś czasu zaczynam słyszeć ponowne dźwięki jednak sa ciche i przypominają stekanie. Kiedy czas na logopede??

2015-10-04 09:24

Beti a na długo Twoja pociecha "zamilkla"? Dodam, ze mimo faktu , ze dziecko ucichlo nadal próbuje nawiazac z nim rozmowę. . Mowie wolno i prostymi zdaniami.. wydaje pojedyncze litery i naśladuje dźwięki :)

2015-10-03 23:44

moja mama mówiła mi, że nie raz spotykała przypadki dzieci które totalnie nie mówiły do 2 i poł lat a potem jak zaczęły to już całymi zdaniami :) To nie zawody - każdy ma swój czas i swoje tempo :P Jak w tym kawale Jasiu: - Gdzie jest kompot? Rodzina - Jasiu to Ty mówisz??? Dlaczego od urodzenia aż do teraz nigdy nic nie powiedziałeś??? Jasiu: - Bo zawsze kompot był :P Na spokojnie :) a jeśli nawet jakies problemy motoryczne by były to najpierw neurolog - logopeda jest od tego żeby koregować mowę, a jeśli jej nie ma to trzeba szukać przyczyny w głowie ... ale jak już mówiły, to znaczy, że wszystko jest ok :)

2015-10-03 22:53

Mój też już ładnie gaworzył, a potem nagle wszystko ucichło na pewien czas. Jednak jak już potem zaczął znowu gaworzyć to wszystko szybko ruszyło i teraz mój maluch już mówi.

2015-10-03 22:39

Może być tak że dziecko ma skok rozwojowy :) a w tym czasie dzieci często tak jakby cofają się w rozwoju aby potem znów zaskoczyć rodziców kolejna umiejętnością :)

2015-10-03 20:32

Nienormatywna uf dziękuję !! Faktnl, dużo się pozmieniało w otoczeniu naszym. . I to nie tylko zabawki. Czytałam gdzies na internecie ze do 7 msc max dziecko powinno zacząć wydawać dźwięki. Jednak nasze juz zaczęły tylko ze cos in sie odechciało. .

2015-10-03 18:43

Kochana witaj w klubie!!! Moja 4 miesięczna też zamilkła ale to z powodu dużej ilości bodźców - zmieniłam otoczenie na pewien czas, dużo ludzi, dużo nowości, dużo nowych zabawek itp. Moze u Ciebie też wystąpiły jakieś dodatkowe bodźce np. zaczyna raczkować, ma nową zabawkę, zaczyna skupiać sie na czymś innym. Moja mama jest logopedą :) i taki specjalista Ci sie przyda dopiero po 3 roku życia, bo do tego czasu ma prawo tylko słuchać - więc spokojnie :)