Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Brak żucia i gryzienia pokarmów u 2,5 letniego dziecka

Data utworzenia : 2015-09-24 16:08 | Ostatni komentarz 2015-10-04 21:49

Ewa.Duras

2874 Odsłony
13 Komentarze

Witam, jestem mamą ślicznej 2,5 letniej córci Lenki. Była tylko na piersi do końca 6 msc i później z rozszerzaniem stopniowym diety o pokarmy stałe również z piersią do 15msc życia. Bez-smoczkowa. Córcia do dnia dzisiejszego nie potrafi gryźć i rzuć. Wszystko połyka, a co pozostanie w buzi bo nie połknie od razu wypycha na zewnątrz buzi. Jak nie może sobie poradzić z pozbyciem się pokarmu dochodzi nawet do wymiotów. Chodzimy do jednej przychodni w Częstochowie od prawie roku, gdzie ma zajęcia z Neurologopedą i Psychologiem, ale nie ma żadnych rezultatów. Stoi wszystko w miejscu. Jestem przerażona i bezradna. Serce mi pęka że nie potrafię córci pomóc. Omija ją tyle dobroci. Jedzenie to przecież powinna być przyjemność a nie męczarnia. Proszę o pomoc i poradę co mam robić lub gdzie się zgłosić. Pozdrawiamy, mama Ewa i córcia Lenka Ps. Mam tylko nadzieję, że w dobrym miejscu utworzyłam wątek.

2015-10-04 21:49

Trzymam kciuki bardzo mocno... Może faktycznie przedszkole to jest to! Dzieci często w przedszkolu uczą się mówić to dlaczego by nie gryźć... Oby pomogło.

2015-10-03 12:24

Powodzenia Ewa. Wierzę w Twoją córkę. Pewnie potrzebuje czasu.. nie każdy maluch tym samym okresie życia osiąga umiejętność gryzienia

2015-10-03 10:29

Witam. Dlatego zmieniam całkiem przychodnie, nawet miasto. Słyszałam dużo dobrych rzeczy o tej przychodni w Gliwicach. Tam też Ponoć pracuje pani Łada, ekspert z tego forum. Mam nadzieję że się coś ruszy. Córcia idzie do przedszkola od poniedziałku, może rówieśnicy pomogą. Chęć naśladowania może coś pomoże. Pozdrawiamy

2015-10-03 00:12

Jak psycholog bierze się za porady w stylu "proszę przegłodzić dziecko" to dyskredytuje się na całej linii już nie tylko jako specjalista psychologii ! Szkoda słów i Twego dziecka Ewa :-(. Jak masz możliwość skonsultuj wpierw córkę u laryngologa dziecięcego o czym pisze w poradzie pani ekspert.

2015-10-02 21:59

Głodowac dziecko aby zaczęło gryźć? ? Bez sensu.. bo jak dziecko ma zacząć to robić skoro nie potrafi.. zastanowilabym sie nad zmiana lekarza. . I to koniecznie

2015-09-29 15:05

Kochane mamy, Staramy się jeść razem, pokazujemy jak gryźć. Po mału, dokładnie. Podczas zabawy również. Nic nie pomaga. Umówiłam się do innej poradni w Gliwicach. Polecany. Termin dopiero na 13 listopada. Oby się ruszyło. Ostatnio córci psycholog polecił przegłodzić dziecko. Z ciężkim sercem córcia głodowała trzy dni. Bez rezultatu. Ps. Zobaczymy co powiedzą w Gliwicach. Ośrodek rehabilitacji dziennej.

2015-09-29 10:50

Spróbuj jeszcze skonsultować się z innym lekarzem czy pod względem medycznym jest wszystko dobrze. Judytka dobrze pisze dzieciaki wzorują się na rodzicach. Spróbuj jak jesz pokazywać dziecku jak dokładnie przeżuwasz. Można również spróbować wzajemnego karmienia może to go zachęci do gryzienia lub jakaś nagroda gdy zje dany posiłek.

2015-09-27 13:59

I jak idzie??