Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

zniszczone ząbki

Data utworzenia : 2015-06-17 11:14 | Ostatni komentarz 2016-02-27 21:26

Urszula93

4169 Odsłony
39 Komentarze

Witam , synek który bedzie miał w listopadzie 3 lata ma strasznie poniszczone zęby, a właściwie to szkliwo mu schodzi z ząbków od strony dziąseł. Zostało mu bardzo malutko na końcówkach zębów. Jaką pastą powinniśmy mu myć zęby i czy to wymaga wizyty u dentysty?

2016-02-27 21:26

a czy któraś mama jest z warszawy lub okolic i poleci takiego doktora żeby dzidzia się nie zraziła po pierwszym razie? Takiego z podejściem do bobasów? Bo właśnie siostra szuka dla dwulatka....

2016-02-25 18:00

Mamy zwracajcie tez uwagę na wychodzące stałe szóstki by je jak najszybciej lakierować one też bardzo szybko potrafią się zepsuć! !! A wychodzą one niesystematycznie wiec z każdą osobno trzeba latać do dentysty.

2016-02-23 11:38

Im wcześniej się pójdzie do dentysty tym lepiej:) dziecko się oswoi z gabinetem i później będzie łatwiej

2016-01-26 22:11

a ja ostatnio się wystraszyłam, bo zauważyłam że synkowi pociemniały zęby, szorowanie nie pomogło (zawsze myłam). Już nawet pytałam lekarki czy to nie od jakiś leków, bo wcześniej ząbki były śnieżnobiałe a teraz synek co raz chory i dużo lekarstw przyjmuje, ale też nie. Na szczęście zmiana pasty na elmex (odpowiednią do wieku) pomogła i teraz znów są bialutkie. Mówi się, że im później zęby wyjdą tym lepiej bo mocniejsze. Nie wiem czy mocniejsze, ale na pewno mniej/krócej narażone na szkodliwe czynniki (cukry, smoczek itd). Syn ma dopiero 8 ząbków, ale już następne widać że idą. annawianna ajny filmik, bardzo dobrze (obrazowo) pokazuje konsekwencje niedbania o zęby, bo niektórym się wydaje- lekarz wyrwie mleczak i po kłopocie. Otóż nie, jak chociażby brak miejsca na nowe zęby.

2016-01-26 13:15

My chodzimy często do dentysty na lapisowanie i lakierowanie. .. córka juz ma nawet kilka pląb na mleczakach strasznie szybko się maluszków ząbki psuja . Pracowałam jako pomoc dentystyczna strasznie dużo dzieci i to małych dzieci ma popsuje ząbki. Dlatego bardzo ważne jest kiedy to szóstki wychodzą żeby je lakierować aby zapobiec późniejszego borowania...

2016-01-25 18:17

Wizyta u dentysty tu jest nieunikniona...Ja synkowi leczyłam już mleczaki, chociaż niektórzy się dziwili po co, przecież i tak wypadną...Tak niestety niektórzy myślą....

2016-01-24 17:40

Czym prędzej do dentysty na polakowanie ząbków. MY mamy często zapominamy o tym, że mleczaki są bardzo ważne i z nimi również trzeba chodzić do dentysty...nieodpowiednia dieta uboga w nabiał, a dużo słodyczy czy soków może przyczyniać się do próchnicy... Dlatego pamiętajmy o tym, że stan mleczaków ma bardzo duży wpływ później na zęby stałe....

2016-01-24 17:39

Czym prędzej do dentysty na polakowanie ząbków. MY mamy często zapominamy o tym, że mleczaki są bardzo ważne i z nimi również trzeba chodzić do dentysty...nieodpowiednia dieta uboga w nabiał, a dużo słodyczy czy soków może przyczyniać się do próchnicy... Dlatego pamiętajmy o tym, że stan mleczaków ma bardzo duży wpływ później na zęby stałe....