Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Krzywy zgryz a katar u noworodka.

Data utworzenia : 2015-04-09 23:31 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:27

nienormatywna

3748 Odsłony
16 Komentarze

Witam wszystkie mamy :) mam pytanie zapobiegawcze - ponieważ jako jedyna w całej rodzinie mam krzywy zgryz, a za miesiąc sama urodzę córkę męczy mnie jedna kwestia. Zgryz mam krzywy tylko na górnych zębach i z tego co mówili lekarze, to spowodowane tym, że cały czas przełykam jak niemowle - czyli wypycham językiem podczas przelyku zęby do przodu. Lekarz stwierdził, że to było spowodowane tym, że jako noworodek miałam katar i musiałam sie nauczyć przełykania i oddychania przez usta podczas picia mleka matki (NIGDY nie miałam smoczka ani butelki w buzi, bo plułam nimi na prawo i lewo, piłam tylko pierś a potem przerzuciłam się na kubeczki i łyżeczki) - i zastanawiam się na ile jest to uzasadnione i na ile można było temu zapobiec??? Czy Wasze dzieci nie karmione butelką też mają zgryzy? Czym to jest spowodowane i jak sobie z tym radzicie?

2020-01-28 23:27

2015-04-24 17:11

Też mam ósemki ale nie mam krzywych. Za to ostatnio mnie bolał i jest do wrwania ale to trzeba chirurgiczne bo większą część jest w dziąsle

2015-04-21 21:54

ściągany niestety .... ale nie mam ósemek, po prostu nie dotrwałam do pełnego wyprostowania no właśnie tak myślałam, że te marchewki to taki prewencyjny sposób :)

2015-04-21 12:28

Przede wszystkim, wad zgryzu nie naprawi sie marchewka. Chrupanie pomaga prawidłowo rozwijać sie zgryzowi, ale wady już powstałej nie naprawi. Na logikę: jak ma marchewka przestawić kość? Nie da sie;) Nienormatywna, a jaki miałaś aparat? Jeśli w dzieciństwie mieliśmy leczone zeby ortodontycznie, a nie usunięto ósemek, to zawsze sie cos poprzestawia, dlatego często konieczne jest noszenie aparatu w dorosłym życiu.

2015-04-21 12:18

Ale tp chodzi o surową. I wydaje mi się że to działa jedynie w momencie kształtowania się zębó stałych anie "na starość"

2015-04-20 23:02

ja lubie marchewke, jem co drugi dzień (bo co drugi gotuje zuper) a jak miałam krzywe tak mam :) mimo, że rok nosiłam aparat - to nie udało się ich do końca wyprostowac i nadal jedynki mam wystające ...

2015-04-20 21:46

Tak to prawda, trzeba zgryzać pzrednimi zabkami jak króliczek, a dział na zasadzie chrupania marchewki :) Coś w tym jest bo ja mam proste ząbki a miałam koślawe.

2015-04-20 09:20

Tylko trzeba zwracać uwagę by gryzienie tj odgryzanie odbywało się przez przednie zęby, a nie boczne