Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Przerwa w gaworzeniu

Data utworzenia : 2015-03-31 19:40 | Ostatni komentarz 2015-05-27 10:54

rikitikitam

9169 Odsłony
23 Komentarze

Zauważyłam, że moja prawie 7 miesięczna córeczka przestała gaworzyć. Zwykle jak się bawiła to coś gadała do swoich zabawek, albo "rozmawiała" ze mną. W ostatnim czasie nawet moja rodzina zwróciła uwagę, że przestała się odzywać. Poza tym rozwija się prawidłowo, jest bardzo ciekawa świata, wyciąga rączki do nas i po przedmioty, które ją zainteresowały. Jednym słowem żadnych innych niepokojących zachowań nie zauważyłam, jedynie tyle, że ostatnio bardziej mruczy niż opowiada. Kiedyś potrafiła bardzo długo nawijać te swoje gugugu, mamama, ajajajaja. Teraz jedynie podczas płaczu sobie marudzi tak, jak wcześniej. Dlaczego tak się dzieje?

2015-05-27 10:54

wydaje nam się, że dziecko przechodzi regres nie mówi, ale mimo wszytsko np. ucząc się chodzić wciąz podłapuje mowę werbalną i patrzeć jak zaskoczy nowymi umiejętnościami w mówieniu,

2015-05-27 00:33

To normalne zjawisko, dziecko uczy się owych rzeczy, ale cały czas słucha mowy dorosłych i mimochodem nadal uczy sie jezyka.

2015-05-16 09:05

My też zaobserwowaliśmy to zjawisko u dziecka naszego. Najpierw zaczęła werbalnie ładnie się rozwijać po czym nastąpić regres na rzecz zdobywania innych umiejętności. Aktualnie wszytsko wróciło do normy.

2015-05-15 20:10

U nas jest bardzo podobnie,mała ostatnio mniej mówiła, ale intensywnie ćwiczyła siadanie :) za to teraz nie tylko więcej mówi, ale wprost śpiewa :)

2015-05-11 11:45

Moim zdaniem takie zachowanie dziecka jest normalne... Moje dzieci również na początku gaworzyły jak "najęte". Miały przerwę i to ponad miesiąc i znowu zaczęły gaworzyć no i składać jakieś wyrazy:-). Nie ma niepokoju do obaw ;-)

2015-05-11 11:05

Powiem Wam, że u nas to trwało praktycznie miesiąc. Ania zaczęła pędzić w rozwoju fizycznym i praktycznie w ogóle się wtedy nie odzywała. Teraz nie musimy włączać nawet radia, bo cały dzień słychać bababababa ajajajajajaj lalalalala :)

2015-05-11 10:54

Nasz maluch też miał taką przerwę w gaworzeniu... mówił wiele sylab a potem nagle cisza i tylko eee, aaaa i tyle...tez martwiłam się ,że może się cofnął czy coś ale potem po jakimś czasie znów zaczął gadać a nawet więcej.....może po prostu miał taki czas jak ja to mówię na obserwacje i słuchanie rodziców by nauczyc się nowych sylab :)

2015-04-19 22:55

Tak często się zdarza jeśli w danym czasie nabywa nowe umiejęstnosci, u mnie było to samo przy siadaniu, czy próbach wstawania i chodzenia przy meblach, poświecała wtedy czas i skupienie na tych czynnościach i nie skupiała sie na tym by gaworzyć. Teraz ma 10 mieśecy i wszytsko ładnie ze sobą łączy :)