Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

krztuszenie

Data utworzenia : 2015-03-02 19:00 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:27

palusi

8640 Odsłony
9 Komentarze

Witam, mam 8miesieczne dziecko. Maluch od urodzenia ma problemy z polykaniem mleka i wody. Jak byla malutka pila mleko ar bo tylko wtedy sie nie krztusila, obecnie musze jej mleczko zageszczac kleikiem. Wody w ogole nie pije. Probowalam roznych smoczkow i kubkow, pojenie lyzeczka tez nie pomaga. Potrafi sie zakrztusic 1 kropla wody. Problemu z jedzeniem pokarmow salych nie ma, nawet takich z malutkimi drobinkami, pietke od chleba pieknie je, chrupki kukurydziane, wszystko dla jej wieku, oprocz wody, sokow a nawet niezageszczonego mleka. Dostalam skierowanie do logopedy, ktora kazala mi masowac podniebienie, jezyk od spodu w gore oraz szyje, ale maluch gryzie, zlosci sie i masowanie nie przynosi zadnych efektow. Jesli jest mozliwosc prosze o rade co moge zrobic, aby przestala sie krztusic? Nadmienie ze karmie ja na siedzaca z glowa normalnie ulozona. W pewnym momencie po prostu slysze jak glosno przelyka i od razu sie krztusi. W tym wieku dziecko juz powinno pic, tymbardziej ze na polu bedzie sie robic coraz cieplej. Jeszcze dodam, ze corka miala robione usg przezciemiaczkowe oraz usg brzuszka. Usg brzuszka ok, usg przezciemiaczkowe wykazalo przedwczesnie zrosniete szwy czaszki, jednakze oprocz wizualnych aspektow ten typ zrosniecia nie bedzie wplywal na rozwoj dziecka oraz nie bedzie stwarzal zadnych powiklan typu np.nadcisnienie srodczaszkowe. Pozdrawiam

2015-03-02 20:37

Palusi nie bardzo umiem Ci pomóc ale może ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny: http://www.pstis.pl/pl/html/?str=podstrona_biuletyn-artykuly&id=4a2c132b_e Zaznacz to pytanie jako skierowane do eksperta Lovi i na pewno dostaniesz fachową poradę :)