Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

CZy ma coś to wspólnego z ząbkowaniem?

Data utworzenia : 2015-01-16 17:28 | Ostatni komentarz 2015-06-17 13:04

Ziolkowska.Paulina

3685 Odsłony
12 Komentarze

Drogie mamy ;) Moja córcia ma 5 miesięcy i od jakiegoś czasu na środku dolnego dziąsełka ma coś białego,nie potrafię powiedzieć co to jest, czy ma to związek z ząbkowaniem? Pytałam pediatry,ale odpowiedziała,że to nic takiego. Ale mnie mimo wszystko to niepokoi. Wstawiam zdjęcie, niestety córka nie współpracowała,więc jest kiepskiej jakości :/ Proszę o rady !

2015-01-16 22:17

Afty zazwyczaj mają jeszcze czerwoną otoczkę wokół białej plamki i wyglądają typowo jak rana, wiem bo sama miałam je nie raz. Dlatego to na aftę też mi nie wygląda. Ale zapytać mozna.

2015-01-16 20:52

Zdjęcie nie jest dobrej jakości ale gdyby to były pleśniawki to już byłoby ich więcej ponieważ nie leczone powodują że choroba się nasila. Mój synek który również ma 5 miesięcy już od jakiegoś czasu wkłada wszystko do buzi , swędzą go dziąsła i ja również zauważyłam że pojawiły się 2 jaśniejsze punkty. Poza tym gdy smaruję mu dziąsła wyczuwam że są one nabrzmiałe. Jeżeli masz obawę że to nie zęby a np afty możesz pójść z dzieckiem do stomatologa który sprawdzi co to za plamka:)

2015-01-16 18:52

Właśnie dziwi mnie to, że jest to ewidentnie na środku dziąsełek, a nie tak jak by miał wychodzić ząbek. Pleśniawka to nie jest ,bo pediatra mówiła. Póki co się nic nie dzieje niepokojącego,ale mimo wszystko martwi mnie to :(

2015-01-16 18:31

Hmmm ciężko powiedzieć co to, bo zdjęcie jest niewyraźne :) Gdy mój mały ząbkuje, czasami zanim ząbek przebije się przez dziąsło, ja widzę jego kształt jakby pod nim. Wygląda to mniej więcej podobnie jak na Twoim zdjęciu, jednak ja ewidentnie widziałam u swojego dziecka zarys jednej dwójki, potem trójki gdy rosły. Na pleśniawkę także mi to nie wygląda, zresztą gdyby to było to, lekarka powinna Ci wtedy powiedzieć co i jak. Może obserwuj małą i jej białą plamkę na dziąśle. Kto wie może akurat idą jej ząbki. W końcu nie ma jednej reguły dla wszystkich dzieci, kiedy pojawiają się pierwsze ząbkki