Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Synek przestał gaworzyć

Data utworzenia : 2015-01-10 10:06 | Ostatni komentarz 2015-01-21 12:08

Didisia

33473 Odsłony
18 Komentarze

Szanowna Pani Doktor! Mój synek ma obecnie 3 miesiące i 16 dni. Od dawna pięknie "gugał", rozmawialiśmy sobie używając "a gu, a bu, bu, wu, ał, agi" tego typu zlepków. Od paru dni synek już nie komunikuje się w ten sposób tylko piszczy, nie ma odróżnienia w tym sylab. Czy to jest niepokojący objaw? Czy udać się z tym do pediatry? Z góry dziękuję za odpowiedź!

2015-01-10 12:41

Mój Wojtuś bardzo dużo z nami gaworzył i nawet mruczał pod nosem jak ja śpiewałam mu kołysanki a od pewnego momentu nie bardzo chce rozmawiać tylko pluje i robi bańki ze śliny. U nas ten stan zaczął się na rehabilitacji podczas której synek się złościł, płakał i w pewnym momencie zaczął pluć - ślina mu leciała ze złości i chyba jemu się to spodobało ponieważ od tamtego momentu pluje i to bez względu na to czy jest radosny czy zły. Ma z tego frajdę i chyba w pewnym stopniu odkrywa nowe możliwości , jeżeli tak to mogę nazwać. Czasami coś powie typu gy, aaa ale zdecydowanie rzadziej niż wcześniej. Ja nie martwię się tym ponieważ uważam że pewnie ma teraz okres w którym odkrywa że buzia służy również do czegoś innego a jak się zdenerwuje to potrafi po swojemu popyskować:)

2015-01-10 10:45

Didisia miałam to samo z Emilą jak była malutka...potrafiła przegugać z moim tatą codziennie rano pół godziny i z dnia na dzień przestała :( bardzo mi tego brakowało potem ale już nigdy więcej tak nie gugała. Mi psycholog powiedziała, że to u takich maluszków normalne jest . Teraz możliwe że zajmie się rozwojem ruchowym także nic Ci nie zostało tylko wypatrywać nowych umiejętności :)