Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Synek przestał gaworzyć

Data utworzenia : 2015-01-10 10:06 | Ostatni komentarz 2015-01-21 12:08

Didisia

33595 Odsłony
18 Komentarze

Szanowna Pani Doktor! Mój synek ma obecnie 3 miesiące i 16 dni. Od dawna pięknie "gugał", rozmawialiśmy sobie używając "a gu, a bu, bu, wu, ał, agi" tego typu zlepków. Od paru dni synek już nie komunikuje się w ten sposób tylko piszczy, nie ma odróżnienia w tym sylab. Czy to jest niepokojący objaw? Czy udać się z tym do pediatry? Z góry dziękuję za odpowiedź!

2015-01-21 12:08

Hahaha my teraz mamy po etapie "ciszy" na zapytanie "jak maluch odpala" Synek charczy i krztusi tak jakby- no idealne odwzorowanie rozruchu Malucha czytaj Fiata 126p :) do tego po tygodniu pokazywania dziobała kokoszka też już umie, dziobie sobie z łapce paluszkiem i dziobie i czeka by dokończyć fraszkę i na łaskotki Więc drogie Mamy.. spokojnie ;)

2015-01-19 13:44

moj synek tez tak mial, ze ladnie gaworzyl po czym praktycznie przestał ale to niby przez to, ze zaczal skupiac sie na swoich nowych umiejetnosciach...pozniej znowu zaczal po czym znowu troszke ucichl ale zaczal zabkowac wiec moze dlatego..

2015-01-18 18:33

Tobiś dziś się tak ładnie w głos śmiał! owszem smiał się głośno już ale tak króciutko, a dziś to tak fajnie długo, że aż tchu mu brakowało! to takie urocze!

2015-01-18 14:27

Moja zaczęła dzisiaj znowu po ciuchu mówić 'mama',parę razy udało jej się powiedzieć na głos :) A i przyszedł okres,że mówi do każdego 'e',kiedy chce zwrócić czyjąś uwagę :) Myślę,że takie etapy ciszy są przejściowe,teraz zauważyłam to po mojej Izie.

2015-01-18 13:41

U nas mały tez dużo "gadał" a później nagle przestał. Ale po miesiącu wszystko wróciło do normy. Miał tez okres "spiewania" jak mu się podobała piosenka rozkrecal się z gadaniem. Gdy się muzykę wyłączyło on przestawał. Teraz juz tylko do snu robi sobie aaaa.

2015-01-18 10:23

Mojej Niuni też czasem wyjdzie "mama" najczęściej jak mi "pyskuje" jak próbuje jej dać jakieś warzywko do zjedzenia :) Igula swoją "cisze" przerwała głośnym śmiechem :)

2015-01-18 00:13

Oj kochana nie panikuj :) Wiem ,że się martwisz ale nie ma co sie niepokoic. Mój maluch miał podobnie...była cisza i to bardzo długa a teraz tak swietnie gaworzy ,że mu sie wciaz buźka nie zamyka plus ten jego uśmiech z wyciekająca śliną hehe :) zobaczysz lada moment mały zacznie ciebie zaczepiac i mówić coś w stylu "mammo" hehe :) mój niekiedy niechcacy powie mama haha :D Spokojnie....co innego jakby było starsze i było totalnie ciche...teraz jest w okresie gdzie ciebie słucha dużo i uważnie i zacznie niedługo ciebie naśladowac :D

2015-01-16 21:44

Moja Iza już ładnie zaczynała mówić sylabami,nawet parę razy powiedziała "mama" ,jakiś czas temu przestała. Zauważyłam, że teraz próbuje się podnieść sama na nóżkach, więc chyba przerzuciła się na sferę rozwoju motorycznego.