Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

cofnięta szczęka

Data utworzenia : 2014-12-18 22:47 | Ostatni komentarz 2017-01-27 16:52

aniniani

9703 Odsłony
14 Komentarze

Witam, moj synek ma 6 miesiecy i juz ktoras osoba z kolei zwrocila mk uwage na to ze synek ma mocno cofnieta szczeke do tylu. Czestk podgryza i zasysa sobie dolna warge. Czy moge cos na to poradzic?czy dopiero jak bedzis starszy to bedzie mozna jakos to skorygowac?

2017-01-27 16:52

K.Matula jak na razie nic poważnego sie nie dzieje, nie zauważyłam by cofnięcie się powiekszało... jak na razie miał bilans i pytałam na bilansie 2-latka i lekarka powiedziała że nie jest to na tyle mocne i poważne by trzeba było teraz coś z tym robić:) w żłobku miał spotkanie z logopedą i tez powiedziała Pani że nie widzi jakiegoś wielkiego problemu. Więc na razie dałam sobie spokój z diagnozowaniem i lataniem po ortodontach:)

2016-08-05 11:42

aniniani jak rozwój szczeki Twojego maluszka? daj znac bo u mnie jest ten sam problem :((

2015-01-31 20:26

Przejdź się do logopedy, z takimi maluchami już można, zeby ocenil, czy nie bedzie problemów z mówieniem i polecil odpowiednie ćwiczenia.

2015-01-29 12:31

U nas myślę że wszystko w porządku. Ale też myślę, że leczenie można chyba zacząć dopiero jak dziecko będzie miało stałe ząbki. A to oczekiwanie na ortodontę strasznie długie, kurcze człowiek płaci ubezpieczenia, a ja się chce gdzieś udać to tyle trzeba czekać :-(

2015-01-16 10:29

u nas tez mala ma cofnieta dolna szczeke ale to po tatusiu wiem ze kiedys w przyszlosci bedzie musiala nosic aparat

2014-12-30 23:14

Jeżeli chodzi o ortodontę na NFZ to kolejki są bardzo długie. Z doświadczenia wiem że niektóre mamy zapisują dzieci gdy te mają rok lub dwa na wszelki wypadek, niestety takie postępowanie wydłuża jeszcze bardziej kolejkę osób oczekujących. Na stronie NFZ można sprawdzić ile w danej miejscowości czeka się na wizytę do danego specjalisty niestety czasami te dane są fałszowane i jak zadzwonisz do przychodni to okazuje się że bardzo długo trzeba czekać albo leczyć się prywatnie.

2014-12-30 12:12

Annawianna czas oczekiwania na wizytę to ok. 13 miesięcy, ojej aż tak długo się czeka na wizytę u ortodonty:(

2014-12-29 23:18

Pierwsze słyszę o łamaniu szczęki a pracuję w przychodni stomatologiczno ortodontycznej. Prawdą jest że aparaty zakłada się w momencie gdy dziecko ma już żeby stałe ale leczenie ortodontyczne można zacząć już wcześniej. Czasami szczęka jest bardzo wąska i zęby są bardzo stłoczone i wtedy ortodonta może podjąć decyzję o wcześniejszym leczeniu. Znam przypadki że dziecko miało tak stłoczone zęby mleczne że stałe zęby zaczęły rosnąć krzywo w kierunku podniebienia i trzeba było szybko zacząć leczenie. W komentarzu napisałam również że szczęka u dziecka zmienia się ale zawsze warto zapisać się do ortodonty tym bardziej że czas oczekiwania na 1 wizytę to ok. 13 miesięcy.