Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Przygryzanie dolnej wargi

Data utworzenia : 2014-12-03 09:58 | Ostatni komentarz 2015-01-16 10:30

mamula104

13035 Odsłony
9 Komentarze

Witam mój synek przez ponad rok czasu przygryzał dolną wargę. A zaczęło to się w wieku 2,5 roku. Oczywiście lekarze mówili, że to wina smoczka którego używał, chodziliśmy do logopedy, ale żadnej poprawy nie zaobserwowaliśmy. Synek ma teraz krzywy zgryz oraz cały czas seplenił. Aż któregoś dnia, gdy nasz laryngolog powiedział nam, że przyczyną tego są przerośnięte migdały (wraz z trzecim migdałkiem), które powodują, że dziecko oddycha ustami a nie nosem. Muszę powiedzieć, że jesteśmy dwa miesiące po zabiegu i od miesiąca syn mówi ładnie i co najważniejsze nie przygryza wargi. Wiadomo zgryz pozostał bez zmian. Jednak zastanawia mnie czy to faktycznie kwestia usunięcia migdałka i podcięcia dwóch pozostałych, czy może jednak zajęcia z logopedą przyniosły efekt, ponieważ cały czas raz w tygodniu na nie uczęszcza. Jestem ciekawa czy też miałyście taką sytuację?

2015-01-16 10:30

moja Zosia to wciaga dolna warge i ssa ja jak smoczka

2014-12-29 15:28

Agusia...zapytaj to nic nie szkodzi ;) u siebie mozesz gdybac i nic nie robic a u malego o kazdą glupote lepiej jest zapytac...niektóre rzeczy wydaja sie błahe jednak lepiej jest zapytac sie specjalisty :)

2014-12-29 10:41

Agusia oczywiscie ze tak! U mnie to byl ewidentny wlasny sposob na drapanie sie p dziaselkach ;)

2014-12-28 19:13

cerien troszkę mnie uspokoilas może rzeczywiście to nic takiego i niepotrzebnie się martwię i może tak robi przez zęby,ale jak pójdę teraz na szczepienie bo mamy pójść to przy okazji zapytam pediatry jak będzie go badać przynajmniej będę bardziej spokojniejsza,a zapytać zawsze można...

2014-12-27 23:01

Agusia moj synu tez prygryzal warge a wrecz ja wciagal. Teraz ma 12 miesiecy i juz dawno przestal to robic wiec tak jak piszesz to moze byc orzez zeby.

2014-12-27 12:08

Zgadzam się z greendream najlepiej idźcie do lekarza pediatry, niech zobaczy czy nic się nie dzieje. Przecież jak coś go zaniepokoi to Was pokieruje do dalszych specjalistów. Agusia8 przed wizytą u lekarza zwróć uwagę, czy oddycha przez nos czy usta i czy chrapie, bo nas pytali na wizycie.

2014-12-26 19:43

możesz dla własnego spokoju udać się do pediatry a potem do laryngologa...ale to tez zawsze nie oznacza ze to wina akurat migdałków :) dla własnego spokoju mozna sprawdzic

2014-12-25 23:29

Mój synek od miesiąca też ciągle przygryza dolną warge a ma prawie pół roku,myślałam że to powód zaczął ząbkowania i że dlatego tak przygryza dolną warge.Ale jak teraz piszecie to może być przez to problem ze zgryzem,czy migdałki...Czy to może być akurat ten problem,czy może akurat przez ząbkowanie?