Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Gryzienie zabawek

Data utworzenia : 2014-11-20 22:27 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:33

Paula.Nolbert

6912 Odsłony
46 Komentarze

Ostatnio spodobało się małemu gryzienie zabawek i wszystkiego wokół śmiejemy się z mamą że ostrzy sobie zęby robi to jak mały piesek ;) Co jest w zasięgu wzroku musi być w buzi

2014-12-01 15:38

Nasz synek też wszystko bierze do buzi i nawet się denerwuje jak czegoś nie może wsadzić do buzi bo np. jest za duże ;-) Jest to normalne bo maluch poznaje w ten sposób świat :-)

2014-11-27 15:28

dokładnie zupełnie normalna sprawa. Nie problem jak dzieci biorą do buzi zabawki lub inne większe przedmioty gorzej jak się zaczyna tak jak u mnie czyli zbieranie z ziemi wszystkich okruszków małych przedmiotów, grzebanie w kwiatkach i jedzenie ziemi i liści. Musimy strasznie pilnować, codziennie odkurzać (nawet lepszy odkurzacz kupiliśmy..) i obserwować maluchy. Jak czasami widzę co w buzi mają to nie mam pojęcia skąd to wytrzasnęły....

2014-11-24 23:28

Normalka, u nas tak jest od kilku miesiecy, nie ma takiej sytuacji zeby miala cos w rece i nie wziela tego do buzi, chyba ze nie udzwignie;)

2014-11-22 21:41

Paulo to normalne ze dziecko wszystko slini gryzie probuje bo tak jak dziewczyny mowia do pewnego wieku dziecko tak wlasnie poznaje swiat. Także to jest zupełnie normalne i nie masz się co przejmować.

2014-11-21 11:45

Tak, dziecko w ten sposób poznaje swiat. My robimy to wzrokiem lub dotykiem, dziecko wkłada rzeczy do buzi. Dużo dzieci robi tak jak zaczyna ząbkować. Mój synek wszystko wkładał wtedy do buzi, teraz trochę się to ustabilizowało.

2014-11-20 22:35

Dziecko w ten sposób również poznaje świat i nie należy mu tego zabraniać. Mój synek póki co najbardziej lubi własne paluszki i czasami pieluszkę tetrową. Również gdy maluch ząbkuje wkłada wszystko do buzi ponieważ dziąsła go swędzą i bolą. Ciekawa jestem czy Pani synek wkłada do ust własne stopy - podobno dzieciaki też tak robią :) :)