Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Smoczek a głód

Data utworzenia : 2013-02-24 14:55 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:17

Kaajkaa

9489 Odsłony
8 Komentarze

Witam serdecznie, mój maluszek od tygodnia wciaz chhce tylko piersi. Wkłada wszystko do buzi, płacze, uspokaja sie tylko przy cycuszku. Ostatnio po karmieniu wypluł piers a z buzi wyleciało mu troszke niedopołknietego mleczka. uznałam to za najedzenie, ponosiłam do odbicia, ulało mu sie dwa razy i odłozylam go do łózeczka. i zaczal sie krzyk! wkladał do buzi paluszki i plakal. wydawalo mi sie ze nie jest glodny wiec podałam mu smoczka. uspokoil sie i o chwili zasnal. czy mozliwe jest ze byl nadal glodny i zasnal ze zmeczenia i glodu bo nie doczekal sie cyca? czy dziecko da znac majac w buzi smoczka ze nie o samo ssanie a o pokarm mu chodzilo? nie chce go glodzic, ale on wciaz chce byc na rekach. po jedzeniu spi ok2 godz wiec chyba sie najada, ale mam obawy ze dajac mu smoczka sprawie ze zasnie glodny. :(

2020-01-28 23:17

...

2013-04-06 20:56

Najprościej mówiąc cofanie się tego co dziecko zjadło do przełyku, moja mała wręcz chlustała,kiedy brałam ją do odbicia to za chwile musiałam iść po mopa i wycierać podłog. Pani doktor podejrzewała, ze może być to przyczyna Rfluksu dlatego dostaliśmy skierowanie na usg w celu potwierdzenia. Myrta myślę, ze powinnaś porozmawiac z lekarką o tych problemach, w naszym przypadku poczatowo był stosowany nutrition w celu zagęszczenia mleczka, ale potem okazało się ze można go zastąpic kleikiem ( w niewielkich ilosciach dodawany do porcji mleka) I tak jak pisałaś pani doktor zalecała częściej karmić a mniej, aby mała nie zjadała na raz zbyt łapczywie, ale ja nie ograniczałam jej porcji.

2013-04-06 16:02

Anita czym jest ten refluks ?

2013-04-06 13:50

Myrta czy robiłaś UsG pod kontem Refluksu?

2013-04-06 13:42

Moja córka ma problem z refluksem , a że jest uzależniona od ssania :-) po jedzeniu dostaje smoka jeżeli zaczyna płakać. Nie daje jej drugiej piersi - chyba, że to noc i przerwy między karmieniem są większe niż 2 godz.- ponieważ się przejada, zwraca i też jest z tego powodu nieszczęśliwa. Waga jest ok więc uważam , że robię dobrze. Babcie uważają oczywiście , że ją głodzę i lepiej jak zwymiotuje to co za dużo zjadła niż dawać jej smoka , ale ja widzę jak się męczy wymiotując i uważam , że moja metoda jest lepsza.

2013-03-04 17:04

Witam, wykazała się Pani dużą dojrzałością macierzyńską i dobrą intuicją! Co prawda, nie wiem, w jakim wieku jest Pani dziecko, ale opisana sytuacja pozwala domniemywać, iż niemowlęciu nie tyle potrzebna jest kolejna porcja pokarmu, co zaspokojenie potrzeby bliskości, ssania, które wycisza, uspokaja, daje ukojenie oraz stymulacji oralnej, czyli aktywności typowej dla dzieci w pierwszym półroczu życia - to typowe zachowania rozwojowe, które najbardziej nasilają się ok. 3-4m.ż., a także podczas ząbkowania. Proszę monitorować przyrost masy ciała oraz morfologię dziecka /czyli postępowanie standardowe/ oraz sprawdzać, czy bez większego problemu niemowlę potrafi utrzymać co najmniej 2-godzinne przerwy między sesjami pokarmowymi. Aleksandra Łada

2013-02-25 11:58

Kaajkaa, moja córka robiła podobnie. Po odstawieniu od cyca i położeniu w łóżeczku zaczynał się terror. Dopiero ponowne przystawienie do piersi uspokajało mi dziecko. Doszło do tego, że chodziłam z cyckami na wierzchu non stop. Po telefonie do poradni laktacyjnej usłyszałam, że przyczyn może być kilka - od nienajedzenia poprzez zwykłą potrzebę bliskości. Jeśli dziecię twoje przybiera na wadze, to może powinnaś zwrócić uwagę na to, czy nie lgnie ono do piersi po to, by się uspokoić, by pobyć z Tobą, by czuć Cię blisko.

2013-02-24 15:08

To że dziecko wkłada do buzi paluszki nie zawsze musi oznaczać że jest głodne. To że się mu ulewa to normalne ponieważ brzuszek dziecka nie zawsze zatrzyma to co zjadł. A jeśli myślisz że nie dojada sprawdzaj przyrost jego wagi. A myślę że dając mu smoczka nie sprawiasz że śpi głodny.