Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Jaki kształt smoczka uspokajającego lepszy - symetryczny czy anatomiczny?

Data utworzenia : 2013-02-18 10:28 | Ostatni komentarz 2014-08-02 21:45

Gosiaczek

31951 Odsłony
14 Komentarze

Pani Doktor, mam pytanie odnośnie smoczka uspokajającego. Mojemu synkowi zawsze dawałam do ssania smoczki z symetryczną gumką (dynamiczne), bo takie poleciła nam położna w szpitalu, że takie smoczki są lepsze dla dzieci karmionych piersią. Ale teraz po wypowiedziach koleżanek z forum mam wątpliwość, czy te smoczki są dobre dla zgryzu czy też lepsze są tzw. anatomiczne, czyli ze ściętą dolną końcówką i zaokrągloną górą. Bardzo proszę o odpowiedź.

2013-12-22 16:14

My od samego początku używaliśmy anatomicznego, też karmię piersią i z niczym to nie koliduje. U nas tylko rozmiar miał znaczenie jak smoczek był za duży mały go wypluwał a jak dostał odpowiedni do jego buźki to go zaakceptował.

2013-12-21 22:14

Moja córka gdy się urodziła to na początku nosiła smoczki symetryczne , około 3 miesiąca zmieniłam na Lovi anatomiczne i bardzo jej się spodobały .Karmiona jest piersią a one dodatkowo stymulują odruch ssania więc mnie to pasuje bo nie zrezygnuje z piersi ma 8 miesięcy i dalej ją preferuje .

2013-09-08 15:31

nasza córeczka używa smoczka tylko do spania używamy smoczków lovi od początku bardzo mi się podobają obrazki na nich a mała ma swój ulubiony z pingwinem

2013-02-22 13:36

My używamy smoczka dynamicznego, sylikonowego z firmy lovi ale tylko przed spaniem i gdy córcia jest głodna przed robionym mleczkiem. A tak w dzień to chowamy smoczka do łóżeczka pod podusię. O smoczkach więcej w linku: http://lovi.pl/pl/forum/4/16

2013-02-22 12:34

Mojemu synkowi najbardziej odpowiadał anatomiczny z firmy NUN Oczywiście daję mu jedynie na uspokojenie, synek gdy go już nie potrzebuje po prostu wypluwa z buzi:)

2013-02-18 14:10

Witam, z obowiązku muszę rozpocząć od uwagi - czym mniej smoczka uspokajającego, tym lepiej! Niezależnie od kształtu, rodzaju, materiału, firmy itp. - po uspokajacz sięgamy, gdy jest to uzasadnione i konieczne! Aktualnie bardziej rekomendowane są smoczki symetryczne, które w możliwie niewielkim stopniu ingerują w indywidualny rozwój fizyczny aparatu oralnego /np. kształt podniebienia, zgryz, itp./, czyli smoczki symetryczne, silikonowe. Żadne nie są doskonałe, ale symetryczne nie powodują unoszenia velum /podniebienia miękkiego/. Ortodonci. logopedzi i neonatolodzy na dzisiaj wypracowali takie stanowisko, ale może w nieodległej przyszłości coś się zmieni - np. gdy na rynek wejdą kolejne typy uspokajaczy... Aleksandra Łada