Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Jaki kształt smoczka uspokajającego lepszy - symetryczny czy anatomiczny?

Data utworzenia : 2013-02-18 10:28 | Ostatni komentarz 2014-08-02 21:45

Gosiaczek

31960 Odsłony
14 Komentarze

Pani Doktor, mam pytanie odnośnie smoczka uspokajającego. Mojemu synkowi zawsze dawałam do ssania smoczki z symetryczną gumką (dynamiczne), bo takie poleciła nam położna w szpitalu, że takie smoczki są lepsze dla dzieci karmionych piersią. Ale teraz po wypowiedziach koleżanek z forum mam wątpliwość, czy te smoczki są dobre dla zgryzu czy też lepsze są tzw. anatomiczne, czyli ze ściętą dolną końcówką i zaokrągloną górą. Bardzo proszę o odpowiedź.

2014-08-02 21:45

Moja córka miała smoczek chyba przez 3 lata. Nie mogłam jej od niego odzwyczaić. Nie ma żadnej wady zgryzu. Syn także ma smoczek. Młody toleruje każdy dynamiczny, symetryczny i ten z kuleczką. Na początku pasował mu tylko ten z kulką. Reszta wypadała mu z buzi i się denerwował.

2014-08-02 17:55

Zanim znaleźliśmy odpowiedni dla nas smoczek, przetestowaliśmy dużo innych produktów. Wszystko bez szału, syn nie wykazywał zainteresowania. Moją uwagę przykuł miętowo-biały zestaw „Retro” z kapeluszem i wąsami. I jakie było moje zdziwienie kiedy synek smoczka „załapał” i ssał bez problemu. Zostanie już z nami. Plus za śliczne wzornictwo i jakość wykonania. Spełnia wszystkie moje oczekiwania. Cena jest adekwatna do jakości.

2014-06-10 13:28

Jestem sceptyczna co do smoczków. Moja córcia ssie smoczek dynamiczny Lovi, właśnie tylko wtedy gdy jest to konieczne. Dbałość o zgryz jest tym bardziej uzasadniona i bardziej konieczna, jeżeli u rodziców wystepuje wada zgryzu. Przypomniała mi się jednen istotny fakt. Syn siostry mojego M, nie dostawał smoczka w ogóle właśnie z obawy przed wada zgryzu. Do tej pory zdarza mu się ssać kciuk (ma lat 10). I tak nosił aparat ortodontyczny bo miał wadę zgryzu. Jego mama ma. Czyli genetyka;P

2014-06-09 20:56

z doświadczenie osobistego, jak i zawodowego wiem, że najlepsze smoczki to tak zwane ortodontyczne o kształcie wisienki (Lovi takie posiada), ponieważ nie pozwalają maluchowi na pracę żuchwą. smoczki anatomiczne przez swój kształt właśnie wymuszają nieprawidłową pracę żuchwy, co prowadzi do wielu wad ortodontycznych.

2014-04-03 12:39

u nas tez anatomiczny nie, a symetryczny i ortodontyczny tak. Ostatnio był problem bo mały nie chciał smoka tylko kciuk, który zgryzł do krwi przy zasypianiu i teraz się brzydko goi, więc psikam octeniseptem, a pilnuję żeby zasypiał ze smoczkiem, bo nie zaśnie bez kciuka lub smoczka

2014-01-23 14:33

Używaliśmy smoczka symetrycznego, jednak był moment ze kupiliśmy równeiż ortodontyczny, za namową pani ortodonty- lepiej nie używac ich wcale ale jeśli jednak musimy lepiej użyć takie, bardzo szybko pozbyłam sie tego smoczka iż zauważyłam u małej ze żabki zaczęły sie wykrzywiać, nie wiem jak to możliwe skoro kupiłam smoczek ortodontyczny dostosowany do wieku (nie byle jakiej firmy) powróciliśmy bardzo szybko do smoczków Lovi i nadal nam towarzyszyły i towarzyszą do teraz;) Mała ma 2 latka a mimo smoczka ma proste ząbki.

2014-01-22 14:33

My używałyśmy symetrycznego, ale tylko 3 miesiące, później mała sama go odrzuciła (być może stał się za mały), a ja nie dawałam jej na siłę. Anatomicznego w ogóle nie chciała do buzi wziąć, od razu wypluwała.

2013-12-22 20:14

U nas od poczatku smoczki lovi