Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Smoczek a problemy logopedyczne w przyszłości

Data utworzenia : 2013-02-16 16:50 | Ostatni komentarz 2020-09-27 09:47

A.Bednarska

16823 Odsłony
191 Komentarze

Chciałabym poruszyć pewien istotny temat. Chodzi o to jak używanie lub nieużywanie smoczka wpływa na przyszłą wymowę dziecka. Jestem mamą trójki dzieci. Pierwszy używał smoczka do prawie 2 lat. Drugi nie używał wcale - nie miał też butelki był wyłącznie karmiony piersią i łyżeczką i aktualnie ma problem z wymową a ma już 4 lata. Aktualnie jest pod opieką logopedy jednak jego wymowa jest dyżo gorsza niż starszego dziecka. Moje ostatnie dziecko aktualnie użwa smoczka i jest dokarmiane butelką w ciągu dnia - powoli odstawia się od piersi - ma 8 miesiący. Moje pytanie kieruję zarówno do eksperta jak i do Was drogie mamy czy macie jakieś doświadczenie z tym tematem? Ja gdzies wyczytałam, że dzieci które używają smoczka i butelek rzadziej mają w przyszłości problemy z prawidłową mową gdyż smoczek jak i butelka jest świetnym narzędziem do ćwiczenia języka i jamy ustnej. Jakie są Wasze opinie i doświadczenia na ten temat? Może któraś z Was coś słyszała od znajomej albo kogoś z rodziny?

2020-08-14 21:47

Aneczka no niestety. Tłumaczył się że gdzieś syn sam znalazł.. Noo jasne... Ale już ok nie szuka nie upomina się nie ma znów smoczków. 

2020-08-13 23:59

Patrycja mąż tak Cię załatwił? 

2020-08-13 22:03

Ja wczoraj miałam wychodne wracam do domu a tam syn uspany smoczkiem no szlak mnie chciał trafic 

2020-08-11 22:48

Susanne używa ciągle? W ciągu dnia i do zasysania? Może warto chować na dzień i stopniowo wydłużać czas bez smoczka. A w tym czasie czymś zająć dziecko zeby nawet nie pamiętało że nie.ma smoczka.

2020-08-10 23:40

Suzane u mnie córka wyrzuciła smoczka przez balkon i powiedziałam jej że pies zjadł.i pomogło. Kilka dni tylko było ciężko.

2020-08-10 23:09

Weronisianu u sąsiadki tak było u synka który nieusl tej szczeliny 

2020-08-10 12:32

U nas wciąż problem ze smoczkiem- mimo ze córka z butli Piła do Ok 14-15. miesiąca to nadal ma smoczek nie potrafię się go pozbyć 

2020-08-09 22:57

aneczkabyc może są takie przypadki moja córka ma piekne białe ząbki,na razie wypadły jej mleczne jedynki a stałe jedynki wyrosły tylko nieznacznie wieksze.na dodatek teraz ma właśnie diastemę miedzy zębami której wczesniej nie miała