Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Smoczek a problemy logopedyczne w przyszłości

Data utworzenia : 2013-02-16 16:50 | Ostatni komentarz 2020-09-27 09:47

A.Bednarska

16822 Odsłony
191 Komentarze

Chciałabym poruszyć pewien istotny temat. Chodzi o to jak używanie lub nieużywanie smoczka wpływa na przyszłą wymowę dziecka. Jestem mamą trójki dzieci. Pierwszy używał smoczka do prawie 2 lat. Drugi nie używał wcale - nie miał też butelki był wyłącznie karmiony piersią i łyżeczką i aktualnie ma problem z wymową a ma już 4 lata. Aktualnie jest pod opieką logopedy jednak jego wymowa jest dyżo gorsza niż starszego dziecka. Moje ostatnie dziecko aktualnie użwa smoczka i jest dokarmiane butelką w ciągu dnia - powoli odstawia się od piersi - ma 8 miesiący. Moje pytanie kieruję zarówno do eksperta jak i do Was drogie mamy czy macie jakieś doświadczenie z tym tematem? Ja gdzies wyczytałam, że dzieci które używają smoczka i butelek rzadziej mają w przyszłości problemy z prawidłową mową gdyż smoczek jak i butelka jest świetnym narzędziem do ćwiczenia języka i jamy ustnej. Jakie są Wasze opinie i doświadczenia na ten temat? Może któraś z Was coś słyszała od znajomej albo kogoś z rodziny?

2020-09-01 20:58

Oby, poszedł do przedszkola może zacznie mówić więcej 

2020-08-28 00:34

Patrycja to super że się udało pozbyć smoczka ;) teraz będzie tylko lepiej ;)

2020-08-27 20:33

Pożegnaliśmy już smoczka na dobre ostatnio afera bunt i już sama mówię żeby dać smoczka bo nie wiem jak sobie już poradzić 3h płaczu to i ja już bez silna byłam ale nie on jie chciał już smoczka więc na całe szczęście nasze dziecko jest rozsądniejsze niż my �

2020-08-27 12:24

Tak, śpi z nim , ma go w dzień i w samochodzie. Staram się chować, ale chwilami corka wola zdenerwowana ze chce smoczek. Cokolwiek ją zdenerwuje i już rząda smoka. Był czas, że smoczek był tylko do spania a potem nagle coraz częściej, nie umiałam nad tym zapanować. Jest już trochę lepiej i jest mniej obecny aaaaale to wciąż dla nas olbrzymi problem. W zasadzie powinnam się już z nim zegnac 

2020-08-15 22:34

Patrycja faceci często lubią po laztwiznie lecieć. A my ich błędy naprawić 

2020-08-15 20:57

Weronisia fakt uspane pewnie w 2 sek bo on tak miał że na skoku to od razu odlatuje i mąż poszedł na łatwiznę 😂 

2020-08-15 16:19

ale intensywnie musiał szukac mąż tego smoczka ha ha ha Patrycja ale dziecko uspane ha ha ha 

2020-08-14 23:15

Patrycja to dobrze że ten jednorazowy incydent nie zepsuł Twoich starań odsmoczkowania