Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Nauka ssania smoka:)

Data utworzenia : 2014-08-04 17:26 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:24

K.Rycaj

16414 Odsłony
40 Komentarze

Witam Was drogie Mamy! Moje pytanie może i być dziwne bo większość rodziców chce oduczyć ssania smoczka, ale ja chciałabym mojego Bartoszka nauczyć ciumkania bo ostatnio nie mam życia;) Mały ciągle jest przy cycu, nie mogę się wykąpać , uczesać a o obiedzie już nic nie mówie. Próbowałam smoczków róznych,tych do butelek też, ale za każdym razem mały dławi się,krztusi i bardzo się denerwuje. Wyjście na dwór graniczy z cudem-chyba ze właśnie zasnął:) Mamy powiedzcie jakie miałyście sposoby aby Wasze Maluszki polubiły smoczka? Bartus ma 3 miesiące.

2014-08-19 08:21

Ja też bym nie dawała smoczka, jeżeli nie chce. Niektóre dzieci po prostu nie chcą smoczka i to jest w zasadzie korzystne. Moja siostra nie chciała smoczka i ssała kciuk chyba do 5 roku życia, nie mogliśmy jej oduczyć, a skończyło się to aparatem ortodontycznym na górę i dół.

2014-08-05 12:05

Jeśli dziecko smoczka nie chce to ja na siłę bym go do nigo nie przyzwyczajała. Potem tylko będzie następny kłopot z oduczaniem. Chyba każdy wie, że długie ssanie smoczka przez duże dziecko niekorzystnie wpływa na zgryz.

2014-08-05 07:44

K. Rycaj moje odie córki też na początku nie chciały smoczka ,,, próbowałam kilku firm i nic ,, jedna zaczęła w wieku 1 miesiąca a druga w 3 miesiącu tak same od siebie ,,myślę że na smoczek po prostu przychodzi czas :) niektóre dzieci z czasem chwytają z dnia na dzień ...wcześniej nie chcą z różnych przyczyn ,,złe dopasowanie smoczka do bużki maluszka , zbyt duży smoczek ( niektóre dzieci cycają mniejszy rozmiar bo tak im jest wygodniej ) albo po prostu smoczek im nie pasuje ... Jeśli koniecznie chcesz go nauczyć cycania smoczka to radzę ci próbować a prawdopodobnie z dnia na dzień chwyci :)

2014-08-05 05:54

A może to skok rozwojowy bo dziecko ma 3 mce i potrzebuje więcej pokarmu przez kilka dni.

2014-08-04 23:09

Sa takie dzieci ktore załapia dopiero 10ty smoczek z kolei, wczesniejsze im nie odpowiadaja, wiec jesli jestes bardzo zdeterminowana to probuj po kolei:) Ja moge oddac smoczek canpola do testow;)

2014-08-04 20:09

K.Rycaj nie wiem czy jest jakiś sposób, żeby dziecko nauczyło sie ssać smoczek. Nie wiem czy próbowałaś tylko różnych firm czy też kształtów silikonowej końcówki. Może twoje dziecko polubi inny kształ smoczka. Do wyboru są aż trzy: dynamiczny ( ścięty na dole ), symetryczny ( cała końcówka jest płaska ) i z kuleczką na końcu.

2014-08-04 19:17

Dziękuję bardzo za informację:) Jestem tu nowa i nie mogłam znalezć tego wątku;) Z czasem się odnajdę. Pozdrawiam:)

2014-08-04 17:33

Zapraszam Cię bardzo serdecznie do tego wątku --> http://lovi.pl/pl/forum/2/1216/1 Przejrzyj sobie również całą sekcję, w której dodałaś nowy wątek - a nóż widelec zjadziesz jeszcze coś pomocnego; ) W górnym prawym rogu masz wyszukiwarkę oraz nad sekcjami - tam również możesz poszukać innych interesujących Cię wątków: ) Zapraszam do udzielania się na forum: ) Pozdrawiam, Samanta