Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Problemy z niekapkami.

Data utworzenia : 2014-07-20 12:47 | Ostatni komentarz 2015-10-03 15:16

Beata74

17450 Odsłony
98 Komentarze

Mój syn ma już 16 miesięcy. Nie potrafi pić z niekapka. Jak miał 6 miesięcy to kupiłam mu z Aventu, ale niestety picie za szybko leciało i się krztusił. Postanowiłam poczekać miesiąc i spróbować ponownie. Niestety od tamtego czasu mały nie chce nawet pociągnąć tylko gryzie ustnik. Kupiłam jeszcze dwa inne niekapki bo myślałam, że tamten mu nie odpowiada. Mamy w domu niekapki BabyOno i Nuby. Z nich też mały nie chce pić. Już nie wiem co mam zrobić, żeby zaczął pić. Nie chcę wydawać pieniędzy na kolejne kubki. Próbowałam dać mu soczek przez rurkę, ale też nie chciał pic. Pokazywałam mu jak ma ciągnąć, ale niestety nie udało się. Może wy miałyście podobny problem i doradzicie mi co mam robić.

2014-07-20 13:05

Czasami jest tak, że mały włoży ustnik do buzi pociągnie i picie wyleci, ale potem więcej nie chce pić. Ja chciałabym przejść na kubek ponieważ jest to zdrowsze dla jego ząbków.

2014-07-20 12:59

My również mieliśmy problem z gryzieniem ustnika. Ale dawałam mu często niekapek nawet tylko do zabawy, wtedy z ciekawości wkładał go do buźki ( ustnik) i po jakimś czasie pociągnął i zaskoczył o co chodzi:) dziwne bo soczek ze słomki zaczął pic mając roczek a z kubka 13 miesięcy:) nie wymagałam tego od niego. Byłam zdania ze jak się nauczy to owszem super ale jak jeszcze nie to też nie ma tragedii... a może twój synek woli pic po prostu ze szklanki. Mój maluch też przez jakiś czas był zafascynowany piciem z szklanki a wszystko inne było beee....