Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

probem z karmieniem z łyżeczki

Data utworzenia : 2014-07-15 15:05 | Ostatni komentarz 2014-07-21 09:10

mysiunia25

7422 Odsłony
14 Komentarze

Moja córcia jest po operacji serduszka. Była długi czas karmiona częściowo przez sondę, by mogła nauczyć się prawidłowego ssanie.Kiedy się już tego nauczyła, i sonda poszła w odstawkę, przyszedł czas na rozszerzanie diety. I tu nie jest już tak prosto. Córka ma już prawie osiem miesięcy i nic nowego nie chce wziąć do ust. Jak podaję jej łyżeczkę do ust, ona próbuje ją ssać, a gdy jedzenie znajdzie się w buzi ma odruch wymiotny. Próbuje codziennie od miesiąca i wciąż jest tak samo, niezależnie co podaje, czy kaszkę, czy deserek, czy zupkę...Nie wiem , jak jej pomóc...w poradni żywienia niemowląt powiedzieli, że jeśli małanie zacznie jeść i nie będzie prawidłowo przybierała, znów wrócą do sondy..a chciałabym tego uniknąć

2014-07-16 09:34

mysiunia ,,myślę że brak jedzenia z łyżeczki w przypadku twojej córki większy problem niż tylko nie jedzenie "łyżeczką". Myślę że za mało informacji wiemy o twoim dziecku aby ci doradzać cokolwiek ... Na was problem nie jedzenia wpływ miała operacja , leki które przyjmowała no i z tego co podejrzewam przyjmuje nadal ,,( zazwyczaj dzieci po operacji serca przyjmują leki przeciwzakrzepowe ) ale to oczywiście zależy od tego co za operacja była wykonywana ,,, zastawki , przegród czy coś innego ,, ,,, jak wiadomo taka operacja niesie ze sobą liczne trudności w póżniejszym funkcjonowaniu dziecka ,,,Na pewno wasza córka sporo czasu spędziła w szpitalu ,, leki , narkoza , karmienie sondą to wszystko przyczyniło się do tego co się z nią dzieje dziś ,,, Moja córka też była karmiona sondą i wiem że dziecko dzieci po sondzie mają później duże problemy z jedzeniem i ssaniem w ogóle ,,, dzieci po sondzie w ogóle mają mniejszy odruch ssania ,,a co dopiero o sciąganiu pokarmu z łyżeczki ,,, Myślę że jeśli ci zależy na przybraniu na wadze to musisz podawać jej kaszki do picia z butelki z większa dziurką ,,, Przez gęstszy pokarm powinna przybrać na wadze .Co do jedzenia z łyżeczki to na pewno będzie to wymagało od ciebie dużego zaangażowania , musisz sobie zdawać sprawę ze pierwsze posiłki mogą trwać nawet godzinę czasu . Myślę że twoja córeczka potrzebuje jeszcze dużo czasu i prób aby zaczęła jeść ,, aby zniwelować odruch wymiotny nie zaczynaj od dużych porcji ,,jeśli wepchniesz łyżeczkę z pokarmem na siłę to dziecko będzie miało odruch wymiotny i jest to normalne ,,, na początek spróbuj pomazać jej tylko wargi ... później troszkę do ust tylko odrobinę na końcu łyżeczki i zrób przerwę i tak próbuj co jakiś czas jej dać odrobinkę ,,trochę to zajmie ale jeśli nic nie jadła to musi się w ogóle przyzwyczaić do smaku ,,, Patrząc na problemy zdrowotne twojej córeczki poradziłabym ci także konsultacje z neurologopedą , wydaję mi się że taka konsultacja jest wam potrzebna .Należałoby też sprawdzić czy twoja córeczka nie ma problemów z przełykiem , podniebieniem itd. ,,,

2014-07-16 05:45

Mysiunia może tak jak radzi Beata zainteresuj czymś mała. Moja córka ma 8 mcy i nie zje nic jak nie ma bajek i dodatkowo musi mieć cos w rączce aby tym krecic obracać przekładać. Wiem ze to nie jest fajne bo dziecko przed telewizorem tak naprawdę to do końca nie je świadomie ale u nas był problem ze w ogóle nie chciała jeść i słabo przybywała na wadze. Może wypróbuj tej metody. Sposób karmienia Moniki tez wydaje się rozsądny. Dodatkowo polecam butelkę z łyżeczką wielofunkcyjna lovi będzie Ci łatwiej i dziecko częściowo będzie mogło z niej ssac. http://allegro.pl/lovi-wielofunkcyjna-butelka-silikonowa-120-ml-i4413040611.html A jeśli ma odruch wymiotny to może papki sa za mało przetarte lub po prostu za dużo bierze do buzi na raz? U nas bardzo sprawdzają się te jogurty dla dzieci nestle małą je bardzo lubi mogłaby zjeść cały ale ja jej daje tylko pół bo miała nietolerancje laktozy- do tego można wkruszyć biszkopta lub dodac rozrobioną kaszkę na wodzie. Popróbuj może coś z naszych rad się przyda i cos zasmakuje. czekamy na odzew:)

2014-07-15 22:47

Mala moze pokarm zessac z lyzeczki. Moze spróbuj zrobic kaszke na mleku ktore ona pije. Wtedy bedzie miala podobny smak. Na razie nie kupuj smakowych tylko zwyklą. Na lyzeczce daj tylko troseczke. Sprobuj corce przy karmieniu jej cos pokazywac zeby sie czyms zainteresowała i moze wtedy zje choc nie bedzie to zbytnio swiwdome ale moe po pierwszym posilku bedzie latwiej,

2014-07-15 22:20

Twoje dziecko przyzwyczaiło się do ssania i z jedzeniem łyżeczką będziesz miała nie lada wyzwanie. Zacznij od malutkich porcji, karm malucha jak jest już przebudzony, ale też nie głodny. Przed podaniem musu daj mu trochę mleka. Wprowadzając pokarmy stałe dziecko potrzebuje większej ilości płynów np. najlepiej woda przegotowana - im więcej cukrów tym gorzej dla maluszka. Zacznij od małej ilości musu na czubku łyżeczki. Połóż łyżeczkę na dolnej wardze, tak , aby maluch mógł zassać jedzenie. Jeśli pierwsze próby okażą się niepowodzeniem, zamocz palec w jedzeniu i daj go dziecku do possania. Powoli przyzwyczai się do nowego smaku i łatwiej mu będzie potem jeść z łyżeczki.

2014-07-15 21:46

No tak cierpliwość tylko pomoże:)

2014-07-15 17:17

córa mojej siostry karmiona piersią do 9 miesiąca życia nie wzięła nic innego do ust. Potem powoli zaczęła od tartego jabłuszka, było ciężko ale w końcu załapała. Musisz próbować dalej codziennie, może w końcu się uda coś jej tam wcisnąć. Powodzenia i niech ładnie przybiera i zdrowieje szybko.