Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

probem z karmieniem z łyżeczki

Data utworzenia : 2014-07-15 15:05 | Ostatni komentarz 2014-07-21 09:10

mysiunia25

7412 Odsłony
14 Komentarze

Moja córcia jest po operacji serduszka. Była długi czas karmiona częściowo przez sondę, by mogła nauczyć się prawidłowego ssanie.Kiedy się już tego nauczyła, i sonda poszła w odstawkę, przyszedł czas na rozszerzanie diety. I tu nie jest już tak prosto. Córka ma już prawie osiem miesięcy i nic nowego nie chce wziąć do ust. Jak podaję jej łyżeczkę do ust, ona próbuje ją ssać, a gdy jedzenie znajdzie się w buzi ma odruch wymiotny. Próbuje codziennie od miesiąca i wciąż jest tak samo, niezależnie co podaje, czy kaszkę, czy deserek, czy zupkę...Nie wiem , jak jej pomóc...w poradni żywienia niemowląt powiedzieli, że jeśli małanie zacznie jeść i nie będzie prawidłowo przybierała, znów wrócą do sondy..a chciałabym tego uniknąć

2014-07-21 09:10

Spróbuj gryzakiem do pokarmów jak doradzała Beata74 a podaj samą łyżeczkę w rączkę niech się po bawi ja tak samo mojej małej dałam bo była to dla niej nowość i zaczeła do buzi wkładać i wtedy spróbuj podać jedzenie u mnie zadziałało

2014-07-20 16:56

w takim wypadku jedynie czas jest najlepszym doradcą, należy wypróbować różengo rodzaju łyżeczki i wykonane z różnych materiałów - plastik, metal, drewno - może do ktoregoś dziecko się przekona, trzeba pokazywać i demonstrować jak rodzice z nich korzystają albo od czasu do czasu odwracać uwagę a myślę że z czasem nawyk sam przyjdzie...

2014-07-18 22:00

Mysiunia a czy Twoja córcia wkłada rączki do buźki? Albo Twoje paluce? Jak wtedy reaguje? Próbowałaś podawać trochę mleczka z łyżeczki? Wtedy też pojawia się odruch wymiotny?

2014-07-18 21:48

Kochana! A próbowałaś dawać jedzenie do rączki? W kawałku? Daj kawałek (taki, aby córeczka mogła go złapać do rączki i się nie zakrztusi) arbuza, jabłko, banana, ugotowaną aldente marchewkę, troszkę bardziej rozgotowanego kalafiora czy też brokuła, bądź ziemniaka; ) To może być sposób na chęć poznawania nowych smaków; ) Możesz sobie o tym poczytać w internecie, bo ta metoda nazywa się BLW. Na początku pewnie właśnie sobie pocyca jedzonko z rączki a potem będzie chciała gryźć - łyżeczka przy poznawaniu smaków nie jest konieczna a na razie spróbuj córeczkę zachęcić do jedzenia a potem dopiero zrób z niej smakosza..; ) Oczywiście kaszkę czy deserek możesz podawać przez butelkę ale nie tędy droga do nauki prawidłowego żywienia; ) Co do sposobu "na bajki" - przyznaje się, że inaczej mój synek w ogóle nic by nie jadł - puszczam mu jedną z jego ulubionych bajek i karmię.. Nie ma na niego innego sposobu a nawet, mimo tego, że ogląda na kanapie wciąż jest w ruchu..; )

2014-07-16 12:51

Pomyslalam teraz jeszcze o gryzaku do pokarmów. Mozna tam wkozyc przetartu owoc i córcia bedzie sobie ciągnąć. Fajne sa silikonowe z BO. http://www.babyono.com/produkty/karmienie/sztucce/gryzak-do-pokarmu-w-pierwsze-smaki.html Moze spróbuj dac jakiegos biszkopta czy chrupka kukurydzianego i corka przez przypqdek wlozy do buzi i troszke possie i jej zasmakuje.

2014-07-16 12:39

Dokładnie jak dziewczyny piszą dzieci mają odruch ssania więc łyżeczka to nowość dużo cierpliwości i prób :) Powodzenia

2014-07-16 09:45

Widzę że nie zaznaczyłaś pyt do eksperta ,,, pani dr , Łada jest właśnie neurologopedą pewno ci może doradzić :)

2014-07-16 09:40

Nie rozumiem dlaczego w Poradni żywienia nie zdołali ci pomóc widocznie trafiłaś na złą placówkę ,, niestety są takie które nie pomagają a wręcz dobijają ,, na wizycie powiedzą tylko że dziecko ma przytyć i już ,,, wydaje mi się że powinnaś skonsultować się z innym lekarzem który ,, podejmie się badania przełyku , sprawdzi historię choroby i może on wam pomoże ,,,, spróbuj zagęszczone pokarmy z butelki na razie podawać a ćwiczenie jedzenia z łyżeczką to tak dodatkowo kilka razu dziennie ,, teraz dla tych z poradni najważniejsze jest przytycie dziecka wiec niech nawet na razie z butelki je byle żeby jadla cokolwiek i przytyła ,...zycze powodzenia