Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Mowa dziecka

Data utworzenia : 2013-05-22 15:53 | Ostatni komentarz 2023-11-25 14:02

Emilia-0

15591 Odsłony
118 Komentarze

Witam wszystkie mamy ;) chciałabym się poradzić Was jak nauczyć dziecko mówić. Mój synek skończył 2 latka tydzień temu i nie mówi ani słowa :(, zaczynam sie już martwić i sama nie wiem jak sobie z tym poradzić. Dużo mu tłumaczę w domu i na spacerach, mówię do niego, pokazuję i nic. Nawet nie pokazuje "papa", nie mówi ani "nie" ani TAK. Prosze o jakies rady z waszej strony.

2014-03-07 20:29

Mój syn zaczął mówić w wieku 4 lat, mimo tego, że dużo opwiadałam, rozmawiałam, czytałam, niestety on operował może 10 wymyślonymi słowami, a raczej sylabami. Do przedszkola poszedł gdy miał 3,5 roku, był to dla mnie ogromny stres, poieważ przez pierwszy semestr nie mogłam od niego nic się dowiedzieć, czy zjadł, czy nikt mu nie dokucza. Pani logopedka do której chodziliśmy na kosultację, po zabawach z nim i obserwacji, zaproponowała żebyśmy wrócili jak te słowa zaczną się pojawiać, gdyż nie chciał wykonywać ćwiczeń oddechowych, a tylko takie mogła zaproponowa. I nastał ten dzień, kiedy mój syn z dnia na dzień wypowiadał coraz więcej słów, do logopedy chodzimy regularnie ponieważ co prawda jak to mówią " buzia mu się nie zamyka" to nad niektórymi głoskami musimy pracować. ,

2014-01-15 10:04

Polecam to obejrzeć i przeczytać:) http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79404,5180109.html

2014-01-12 14:19

Badania dowiodły, że do dziecka trzeba mówić w sposób infantylny. Podobno dzieci, do których w mówiona przeciągając samogłoski i zmieniając wysokość dźwięku szybciej uczyły się nowych słów. Od kilku dni próbuje to na mojej małej i fakt, więcej zaczyna mi odpowiadać. Przytoczę wam fragmenty artykuły: "Im dłużej rodzice wypowiadali samogłoski – na przykład mówiąc „Jak się maaaaaaaaaaaasz?” – i podnosili ton głosu, tym częściej jednoroczniaki im odpowiadały. Takie gaworzenie to właśnie ten etap, który poprzedza produkcję słów. Ta metoda skłaniania dziecka do mówienia działa najlepiej, gdy utrzymywany jest kontakt między dorosłym a dzieckiem, bez obecności innych osób. Pełne wyniki badania ukażą się w najbliższym wydaniu Developmental Science. Udział w nim wzięło dwadzieścia sześć około rocznych dzieci, wyposażonych w kamizelki z dyktafonami. Te nagrywały wszystko, co działo się w ich pobliżu przez cztery dni po osiem godzin dziennie. Analizę materiału przeprowadzono po roku, gdy od rodziców zaczęły spływać wypełnione kwestionariusze, zawierające między innymi ocenę zdolności językowych według rodziców. Okazało się, że dwulatki, do których rodzice mówili w sposób infantylny, znały średnio 433 słowa, a ich rówieśnicy, słuchający głównie dorosłych mówiących w sposób poważny, zaledwie 169 słów. Te wyniki są niezależne od statusu społecznego i majątkowego rodziny, i można je zauważyć wyraźnie mimo małej próby badawczej." Źródło: http://tatapad.pl/dziecko/im-infantylniej-mowia-rodzice-tym-wiecej-gaworza-dzieci/

2013-12-21 22:30

Myśle że bardzo dużo powinnaś opowiadać dziecku, opisywać każdą rzecz i kolory aż w końcu dziecko zacznie powtarzać .Ale myślę że jeśli nie mówi nic a ma już 2 latka to powinnaś skonsultować sie z pediatrą lub innym specjalistą bo często dzieci mające rok umią już kilka słów powiedzieć .Zyczę powodzenia

2013-07-04 19:06

Podobnie jak Katarzyna-27 uwazam, ze warto zadawac dziecku pytania, w ktorych odpowiedzia jest tak lub nie. Zachecaj dziecko do mowienia/ odpowiadania: jasiu lubisz te ksiazeczke? Tak czy nie? Jasio mowi tak! Badz Jasio mowi nie! Przy tym uzywaj typowej gestykulacji I mowy ciala. Prostota I czystosc przekazu jest wazna w komunikacji z dzieckiem! Poza tym, kazde dziecko jest inne, rozwija sie w swoim wlasnym czasie I tempie! Nie ma powodu do niepokoju, szczegolnie gdy maluch jest przebadany przez logopede itd. Nieltore dzieci same wolontaryjnie wybieraja milczenie, wtedy rodzenstwo lub rodzice mowia za nich.

2013-06-24 21:56

Bardzo żałuję, że nie byłam członkiem społeczności LOVI wcześniej. Mogłabym polecić forum i ten dział pewnej mamie, którą wraz z synkiem spotkałam kiedyś w piaskownicy. Chłopiec bawił się bardzo ładnie i nic nie zauważyłam niepokojącego, ale nagle zaczął przeraźliwie płakać. Czegoś się przestraszył. I nie mogły jego mama z babcią dojść do tego, czemu płacze. Potem jego mama powiedziała o tym, że syn nie mówi. Mówił, ale przeżył jakąś traumę i przestał. Że byli u logopedów, audiologów...Szkoda po prostu, że nie wiedziałam o pani dr wcześniej...

2013-06-19 20:53

emilia w rodzinie mojego męża jest chłopiec, który miał problem z mówieniem w wieku 4 lat mówił jedynie takimi kilkoma "wlasnymi" słowami, którymi komunikowal sie z rodzicami. do obcych nie odzywał sie wcale, polecenia rozumiał. konsultacje u różnych lekarzy nie rozwiązały problemu, laryngologów potwierdził jedynie że dziecko słyszy. problem był w rodzicach którzy reagowali na bełkot który oznaczał np. chce jogurt, a nie wymagało by powiedział to tak Jak powinno brzmiec. w wieku 4 lat karolek poszedł do przedszkola, oczywiście lament w całej rodzinie Jak on sobie da tam rade. a wyobraź sobie że właśnie pójście do przedszkola nauczyło go mówić bo tam nikt nie rozumiał jego bełkotu czy gestu ręką. byli tak że chciał samochód a był w miejscu niedostepnym i pani w przedszkolu dała mu to dopiero Jak powiedział "samochód", on oczywiście nawkurzal sie ale ostatecznie wydobył potrzebne słowo. on je znał tylko był nauczony że wszyscy reagowali na jego gesty i dziwna mowe. wydaje mi sie że wpływ miało też to, że wszyscy mówili " karolek nic nie mówi, oj biedny" a karolek Jak na swoje 4 lata to rozumiał i zamykał sie w sobie. więc jeśli wszystko po badaniach będzie dobrz proponuje więcej kontaktu z dziećmi i wspólne śpiewanie piosenek ;)

2013-06-16 13:33

Emilia-O daj znać jak losy mowy Twojego dziecka, czy byłaś i, jeśli tak, to co powiedział specjalista. Moje dziecko jest młodsze ale też mamy problem z opóźnionym rozwojem mowy A porada Pani Doktor - fenomenalna! gdybym wiedziała to wszystko przed pierwszą wizytą w ośrodku wczesnej interwencji!