Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

od kiedy gryzak dla maluszka??

Data utworzenia : 2014-06-03 19:04 | Ostatni komentarz 2015-10-21 14:44

daryska000

18430 Odsłony
80 Komentarze

Moja mala skonczyla 2miesiace i caly czas wklada raczki do buzi i je gryzie znaczy ssie. Ma smoczka i go trz cyca ale wypluwa i woli raczke.

2014-06-09 20:48

no dzisiaj wyplata to mojej malej jakis fajny gryzaczek zakupie a teraz znalazla sobie nowa zabawe lezy na pleckach i sie podnosi tak jak by chciala usiasc tak jej sie spodobalo ze ooo jaaaa ;D hehehe caly ... w ogole co ona mi nie wyprawia juz jak miala 7 tyg to mi sie z brzucha na plecy przekrecala ... mowie wam dziewczyny co to bedzie jak ona bedzie starsza hehehe ;)))

2014-06-07 18:34

Jak ten czas szybko leci :) Myślę, że maleństwo będzie zachwycone fajnym gryzaczkiem. Moja dostała gryzak po urodzeniu i pisało na nim, że używa się go od 3 mies., ale spróbowaliśmy jak miała 1.5 mies. i była to jej ulubiona zabawka przez nastepne miesiące. Najpierw tylko na ten gryzaczek zwracała uwagę, a inne zabawki były jej całkiem obojętne. Byłam bardzo zaskoczona i wdzięczna, że ta zabawka ją też bardzo uspokajała.

2014-06-07 00:03

No zakupie jak najszybciej ;))(

2014-06-05 23:20

Koniecznie daj jej już gryzak, bo potem jeszcze bardziej będzie wkładać rączki do buzi :) . Chociaż w sumie tego i tak się nie uniknie ;) , ale jakoś można jednak to zminimalizować. U nas na początku sprawdziły się takie gryzaczki wypełnione wodą w całości gumowe i miękkie. Nawet jak takim gdzieś się uderzyła to nie bolało. Zaraz potem, gdy już zaczęła sprawniej chwytać do gustu najbardziej przypadł jej taki w kształcie rybki z rossmanna. Jest o tyle fajny, ze różnokolorowy, po części wodny, a po części z różnych deseni, więc zależnie jak swędzi można sobie dopasowywać ;) . I tamte pierwsze poszły już dawno w odstawkę, a ten nadal jest przez nią bardzo lubiany, a ma już ponad 8 miesięcy.

2014-06-04 22:24

ma taka mala leciutka grzechotke to widze ze z jej trzymaniem sobie radzi ale do buzki np jej juz nie wklada ... bede musiala poszukac takiego malego gryzaka moze akurat sie oduczy wkaladania raczek .

2014-06-04 16:03

Angi ma racje z tego co pamiętam to moja córcia chwytała grzechotki dopiero w 3 miesiącu, warto wybierać te leciutkie czasami sa grzechotki z zakończeniem gumowym które sa lżejsze niż całe gryzaki gumowe wypełnione wodą. U nas początkowo super sprawdzały się jako gryzaki smoczki Lovi których tarcza jest wyposażona właśnie w wypustki niczym gryzak który w naszym przypadku sprawdził się rewelacyjnie

2014-06-04 10:55

Moim zdaniem powinnes wprowadzić gryzak jeśli będziesz pewna ze coreczka poradzi sobie z trzymaniem go w raczkach i będziesz wiedziała ze nie zrobi sobie nim krzywdy ... Gryzak musisz wybrać taki aby było jej przedewszystkim wygodnie trzymać ..na początek jakiś mniejszy ale oczywiście nie taki który może caly wlozyc do buzi :P Moja zaczynala z gryzakim maja 4 miesiące ale wszystko zależy od ciebie :)

2014-06-04 09:35

Daryska możesz spróbować, bo Twoja córcia jest dobrze rozwinięta pod względem motorycznym z tego co piszesz w innych wątkach. Ważne by potrafiła ten gryzak utrzywać w rące i włożyć do buzki, a to juź nie jest takie łatwe jak z rączką. Wybierając gryzak poszukaj takiego, który będzie nie za szeroki i do tego wygodny w trzymaniu dla takiego maluszka