Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Ciągle otwarta buzia

Data utworzenia : 2014-04-07 16:31 | Ostatni komentarz 2024-01-27 15:05

Konto usunięte

45364 Odsłony
235 Komentarze

Zwracam się z pytaniem do Pani Ekspert, ale także do Was dziewczyny. Ostatnio cały czas obserwuje swojego synka i widzę, że problem nie mija. Śpi z otwartą buzią, w ciągu dnia też albo siedzi z otwartą buzią, albo wypycha język. Przez co oddycha jedynie buzią, co prawda ma katarek alergiczny (ale w jednej dziurce i staram się oczyszczać mu ją jak tylko słyszę, że coś tam chlupie) Ładnie co prawda mówi baba, tata, dada, meme, ale za to zauważyłam, że przy jedzeniu łyżeczką otwiera usta i to ja mu pokarm z niej ściągam o jego podniebienie. Lekarz stwierdził u niego jedynie wiotkość krtani i nic poza tym. Boję się o niego, że będzie miał jakieś problemu z mową, albo zgryzem. Może mogę jakoś już teraz ćwiczyć z nim (ma 6,5 miesiąca) żeby zamykał buzię.

2014-04-07 17:35

właśnie ostatnio obdzwoniłam poradnie alergologiczne i powiedzieli, że teraz testy tak naprawdę nie są wskazane, oglądała go jedna pediatra,i druga panie doktor neonatolog i obie stwierdziły że to alergiczny. Ale są dni kiedy nie ma tam nic w tej dziurce, ale czasem mam wrażenie że wypycha język poza tym niepokoi mnie to jedzenie, że nie zbiera z łyżeczki. Niby lekarka obejrzała i stwierdziła, że on się jeszcze nauczy, ale może już teraz czas na jakąs interwencję. Do tego on ma małe usta i boję się, że tak jak u jego taty będzie, że będzie problem z uzębieniem, bo się nie mieściły mężowi nawet 7. Może tez panikuje trochę, ale mam w rodzinie chłopaka co już ma 10 lat i rodzice nic nie robili z tym, ze dziecko chodzi z otwartą buzią i wystającym językiem i młody bardzo sepleni, a do tego teraz cały czas choruje, bo nie potrafi oddychać nosem a wiadomo że oddech ustami, powietrze nieogrzane do płuc trafia i wiecznie chory. Chcę uniknąć tego u Filipa. nawet jak ciągnie butle to zawsze mleko mu ucieka bokiem ust

2014-04-07 17:27

Tak silje teatów u takich maluchów nie robi się do lat 3 a można jedynie z krwi ale alergolodzy tak do końca im nie ufają.

2014-04-07 17:22

A co powiedział pediatra? Bo katar w jednej dziurce wystarczy do tego, żeby dziecko oddychało ustami. Moja przez jakiś czas się tak męczyła. katar gdzieś wysoko, nie chciał schodzić, a ona tylko ustami oddychała. Wszystko minęło w momencie kiedy minął katar. Skoro Fi ma alergiczny katar to może być tak, że oddychanie ustami będzie aż do jesieni, zależy jeszcze na co ta alergia dokładnie. Bo u takich małych dzieci ciężko stwierdzić.