Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Budowa szczęki

Data utworzenia : 2014-03-31 11:38 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:25

konto usunięte

9537 Odsłony
19 Komentarze

Zauważyłam, że moja córka ma taki sam układ szczęki jak ja, czyli dolne zęby zachodzą na górne. Chciałabym w przyszłości uniknąć popełnienia jakiegoś błędu, stąd moje pytanie: czy w taki układ szczęki trzeba ingerować ortodontycznie? Oczywiście nie teraz, tylko wtedy kiedy dziecko będzie miało już zęby stałe? W moim przypadku zęby dolne zachodzą na górne, ale wszystkie zęby mam proste, równe. Kiedy byłam młodsza uraczono mnie aparatem ortodontycznym, który spowodował jedynie przeskakiwanie żuchwy przy jej maksymalnym otwarciu i lekkim bólu przy jej zamykaniu.

2014-04-01 13:15

Silje, myslę ze przy najblizszej wizycie dentystycznej warto o tym pomówić z dentystą, on zadecyduje kiedy będzie wskazana wizyta ortodontyczna, jeśli aparat to przy zębach stałych, ale teraz to wszystko się zmienia, a powiedz kochana czy mała uzywa smoczka uspokajającego? bo moze on trochę wypchnie te jedynki do przodu? W doświadczenia sie przyznam ze miałam aparat w wieku ponad 30 i jestem zła, bo tyle kasy poszło a zęby wracają na swoje miejsce, wiec jeśli robić cokolwiek z układem ząbków, to tylko za czasów dziecięcych, kiedy wszystko zaczyna się dopiero kształtować. Warto wybrać dobrego ortodontę (nie koniecznie tego wygadanego i obiecującego złote góry), bo leczenie ortodontyczne wymaga czasu;/

2014-04-01 12:30

Monika one nie są krzywe, właśnie o to chodzi, że zęby są prościutkie, ale budowa całej szczęki jest taka, że dolne zachodzą na górne. Jedyna opcja to chyba operacyjne przestawienie "zawiasów" miejscami, ale nie wiem czy jest taka możliwość ;)

2014-04-01 09:58

Sijle zobaczysz jak to bedzie wygladalo jak bedzie miała stałe zęby ..sama miałam aparat przez ponad rok bo gorna szczeka lekko nachodziła na dolna .. Zauwazylam tez , ze coraz czesciej dzieci maja problemy z uzebieniem..w mojej rodzinie Wiktoria w wieku 9 lat byla po raz pierwszy u ortodonty i nosi aparat juz 2 rok ..ale nie na stałe tylko zdejmowany . Jej siostra Oliwka ma tez teraz 10 lat i juz ortodonta zlecił noszenie aparatu ... fajnie , ze juz teraz o tym myslisz ..im szybciej tym lepiej . Sz. rodzice zaniedbali i ma krzywe zeby ..ja o Kacpra bede dbała juz od najmniejszych wad :)