Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Budowa szczęki

Data utworzenia : 2014-03-31 11:38 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:25

konto usunięte

9538 Odsłony
19 Komentarze

Zauważyłam, że moja córka ma taki sam układ szczęki jak ja, czyli dolne zęby zachodzą na górne. Chciałabym w przyszłości uniknąć popełnienia jakiegoś błędu, stąd moje pytanie: czy w taki układ szczęki trzeba ingerować ortodontycznie? Oczywiście nie teraz, tylko wtedy kiedy dziecko będzie miało już zęby stałe? W moim przypadku zęby dolne zachodzą na górne, ale wszystkie zęby mam proste, równe. Kiedy byłam młodsza uraczono mnie aparatem ortodontycznym, który spowodował jedynie przeskakiwanie żuchwy przy jej maksymalnym otwarciu i lekkim bólu przy jej zamykaniu.

2020-01-28 23:25

?

2014-12-03 19:37

Sije dla własnego spokoju możesz się udać do specjalisty. Będziesz wiedziec co i jak chociaż mam wrażenie ,że powie Tobie ,że jeszcze jest zbyt wczesnie by coś mówić w tym temacie ,bo dziecko wciąż rośnie i wszystko jeszcze może się poprawić.

2014-12-03 16:36

Beata z mała nie byłam, ale byłam wiele razy ze sobą. To jest kwestia budowy całej czaszki i żuchwy.

2014-11-20 21:05

Proste i rowne zeby to nie wszystko, zeby nie powinny nachodzic na siebie, bo wtedy obciazenie gornej szczeki opiera sie nie na tych miejscach co trzeba, i moze to powodowac niszczenie sie zebow. Mysle jednak ze masz jeszcze czas, ja poczekalabym az wszystkie mleczaki wyjda, aby byl pelny obraz.

2014-11-19 18:40

Silje a byłaś z tym problemem już u jakiegoś specjalisty??? Taka mała szczęka wciąż się kształtuje i może tak być, że jeszcze ta dolna szczęka się cofnie i zęby będą zachodzić na siebie prawidłowo, czyli górne na dolne.

2014-11-19 00:02

narazie jest zbyt wczesnie zeby o tym gdybać...może się okazać ,że dziecku się unormuje szczęka i nie będziesz musiała latać po ortodontach... a jeśli jednak tak się stanie to już ortodonta ci powie co i jak masz robić...wydaje mi się ze niepotrzebnie za wczasu się stresujesz :) Dam ci jedną radę...jeśli chcesz aparat ortodontyczny to idź do technika dentystycznego...dentysta ani ortodonta nie zrobi ci super odlewu gipsowego jak technik zajmujący się aparatami ortodontycznymi...info sprawdzone ,bo mam kuzynkę ,która pracuje jako taki technik...

2014-11-18 22:47

W sumie mój tata też tak ma, łuk zębowy jest prosty, ale szczęki na odwrót zachodzą. No cóż, będziemy kombinować jak stałe zęby się pojawią.

2014-11-18 09:39

Myślałam, że tylko ja mam taki problem, a widzę, że nie jest to wyjątkowa sytuacja. Niestety u mnie to genetyczne - mama, ja no i teraz moja córka również ma taką wadę. Jesteśmy pod stałą opieką w Klinicie Odent w Warszawie, gdzie czuwają nad tym by moja Emilka miała piękny zgryz i nie przejmowała się w przyszłości tym problemem. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze - jestem pełna nadziei :) A jeśli chodzi o mnie to ja od momentu kiedy zaczęłyśmy chodzić do Kliniki to zdecydowałam się na aparat bo moje zęby dodatkowo było krzywe. Na tą chwilę wszystko się super prostuje :). Jednak uśmiech to jest najważniejsza rzecz w wyglądzie.