Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Zęby noworodkowe

Data utworzenia : 2014-03-16 13:43 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:35

kusia_ss

9748 Odsłony
45 Komentarze

Zakładam ten wątek ponieważ moja 10 tygodniowa córka ma już 2 zęby. Zaczęła ząbkować mając 5 tygodni i teraz ma już 2 górne dwójki. Ząbkowanie przebiega bez gorączki czy płaczu, córka wkłada sobie rączki do buzi (bo nie jest w stanie jeszcze nic utrzymać w rączce), bardzo się ślini, a kupy zawierają dużo śluzu. Wyczytałam w Internecie, że ząbkowanie w okresie noworodkowym jest rzadką anomalią (podobnie jak dzieci rodzące się z zębami). A lista chorób i mutacji genetycznych powiązanych z zębami noworodkowymi jest długa i nie napawa optymizmem. Czy ząbkowanie w tak wczesnym wieku rzeczywiście jest rzadkim zjawiskiem? Czy są to powody do niepokoju? Czy te zęby wypadną (czytałam taki artykuł a raczej pracę naukową na ten temat), czy może są to już "normalne" zęby mleczne? Starszej córce pierwsze zęby wyszły w wieku 5 miesięcy, a ja i maż zaczynaliśmy ząbkować mniej więcej w 7-8 miesiącu życia.

2014-03-18 12:37

Silje jestem umówiona na czwartek :) chciałam się dowiedzieć czy są wśród nas matki takich wybryków natury czy tylko ja mam takie szczęście :D

2014-03-18 12:30

Wiesz co kochana, podobno takie zęby się wyrywa u noworodków, a Twoja mała już ma dwa miesiące, więc leć do pediatry i się dowiedz :)

2014-03-18 12:27

No właśnie tak się zastanawiam, czy to są już zęby mleczne. Bo co będzie jeśli się je wyrwie lub bardzo szybko wypadną?

2014-03-17 22:06

No jest to rzadkie zjawisko ponieważ pierwsze ząbki wychodzą przeważnie około 6 miesiąca życia .Mojej córce pierwszy wyszedł jak skończyła 7 miesięcy.Zaś mojej koleżance urodziło się dziecko z dwoma ząbkami ,ale nie wiem co dalej .Ale czytałam ze niby jak dziecko z ząbkami się urodzi to potem je wyrywają bo mogą wypaść i dziecko może się nimi zakrztusić .

2014-03-16 20:43

U nas w rodzinie tez był przypadek że maluszek miał niecałe 3 miesiące i wyszły mu ząbki.