Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Kubki niekapki i inne :)

Data utworzenia : 2013-01-23 20:50 | Ostatni komentarz 2020-01-06 22:03

aanuzia1987

18761 Odsłony
94 Komentarze

Z czego piją Wasze dzieci? Z niekapków, przez słomkę a może ze zwykłej szklanki?

2013-02-01 17:21

Ja zaczynałam od kubka niekapka z silikonowym ustnikiem, dokupiłam do butelki zamiast smoczka i zaczęłam w ten sposób podawać maluszkowi napoje już od 6 miesiąca. Później wprowadziłam miękki ustnik, a następnie twardy. Maluszek bez problemu zaakceptował niekapki i w zasadzie dzięki temu nie używamy już smoczków do butelek. Cieszę się z tego ponieważ wiem, że sporo dzieci ma problem z rozstaniem się ze smoczkiem, a my bez stresu ominęliśmy ten etap. Wszystkim mamom polecam taki sposób, szczególnie, że tak jak już wcześniej tu zaznaczył Tatko istnieje możliwość dokupienia do posiadanych butelek dodatkowych ustników, ogranicza to koszty i nawet jeśli maluszek nie zaakceptuje zmiany to wydamy jedynie ok 4 zł.

2013-01-31 16:31

Lovi też ma takie ustniki same do kupienia bo widziałam wczoraj w sklepie, ale na stronce ich nie ma :/. Może to jakieś zalegające mają w sklepie hmmm. Z rurką też polecam kubeczki, bo koleżanki sobie chwalą np. takiej firmy nub. gdzie jest gruba ta słomka, nawet 7 miesięczne maluchy z tego piły. Ja za jakiś czas kupię lovi 360, bo póki co ten z tym niby ustnikiem nam się sprawdza.

2013-01-31 10:50

Można do niektórych butelek dokupić zamiast smoczka silikonowy ustnik, ja mam firmy canpol i tam tak własnie można zrobić, znajomi używają butelek firmy Lovi i mówili że te canpolowe ustniki też pasują do tych butelek.

2013-01-30 20:43

moja pije z niekapka z silikonowym ustnikiem i z uchwytami po boku, ma tez niekapka z plastikowym ustnikiem bez chwytaków, czasem pije ze zwyklego kubka, ale tego jeszcze sie uczy.

2013-01-29 13:23

syn miał czerwono-pomarańczowy niekapek lovi 360 , ale nie potrafił z niego pić ,teraz pije też z kubka niekapka lovi , ale hot cold i sprawuje sie super.

2013-01-29 10:04

Moja starsza bardzo szybko nauczyła się pić z kubeczka niekapka ale musiał być z miękkim ustnikiem,gdy miała 9mies kupiłam jej z ciekawości soczek z rurką z BoboVity i byłam zaskoczona bo od razu pojęła o co chodzi w piciu z rurki,postanowiłam więc zakupić jej bidon z rurką, teraz jak widziałam już większość firm je produkuje.Julia tak polubiła picie z tego bidonu,że już niekapka nie chciała.Ja z czystym sumieniem mogę polecić bidonik:)

2013-01-28 15:26

czyli najlepszy jest miękki ustnik? albo butelka. Dobrze wiedzieć.

2013-01-26 20:59

Gdzieś wyczytałam że jesli dziecko nie toleruje kubków niekapków to moża dokupić uchwyt na zwykła butelkę i pod naszą kontrolą dać dziecku wtedy się uczy samodzielnie pić, a jak się juz nauczy to wtedy mozna zamienic na kubek, tyle że nie iwem na ile się to sprawdza