Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (281 Wątki)

Podcięcie wędzidełka podjęzykowego

Data utworzenia : 2014-01-29 22:09 | Ostatni komentarz 2020-01-28 23:23

konto usunięte

32495 Odsłony
24 Komentarze

Czy są tu jakieś mamy, które miały problem ze ssaniem spowodowany przez krótkie wędzidełko podjęzykowe? Jutro mamy zabieg (Karolina będzie miała 11 dni) i zastanawiamy się czy faktycznie jest po tym zabiegu poprawa w ssaniu. Czy dziecko lepiej się najada? Bo póki co u nas jest tragedia. Mała szybko się męczy, zasypia i niewiele je.

2020-01-28 23:23

?

2014-10-04 22:03

Beata i tu się mylisz. Bo akurat w naszym przypadku to problemy z jedzeniem sprawiły, że lekarz zainteresował się wędzidełkiem i okazało się że trzeba było je podciąć. Karolina ciągle była głodna, krzyczała i nie potrafiła prawidłowo chwycić piersi a brodawki miałam strasznie poranione. Po zabiegu nagle zaczęła się najadać, a przyrosty wagi zrobiły się 3 razy większe, więc to nie do końca prawda co piszesz. Problemy logopedyczne to nie jedyne problemy związane z wędzidełkiem.

2014-08-07 20:13

violas to dobrze :)

2014-08-07 17:02

Mój synek ma jednak wporzadku wedzidelko :) chirurg tak stwierdził

2014-08-07 16:28

Wedlug mnie dobrze ze teraz stwierdzono ze Twoja corka wymaga tego zabiegu, a nie pozniej gdy zaczna sie juz problemy z mowa. Tak bylo u mojej znajomej, jej corka prawie 4 letnia malo mowila, seplenila, wkoncu stwierdzono ze trzeba podciac wedzidelko, kilka wizyt u logopedy i jest duzo lepiej.

2014-08-06 20:28

violas maluch z za krótkim wędzidełkiem z piersi będzie normalnie jadł. Większość rodziców o za krótkim wędzidełku dowiaduje się dopiero gdy ich dziecko zacznie mówić bo wtedy sepleni. Dziecko będzie przybierało normalnie. Jeśli lekarka zaleciła wizytę u laryngologa to zapisz córkę lepiej zacząć leczyć szybciej wtedy będą większe efekty.

2014-08-06 16:25

U nas pediatra mówi, że trzeba skonsultować z laryngologiem czy synek nie ma za krótkiego wedzidelka. , bo jej się tak wydaje. Maluszek świetnie przybiera na wadze, ma dwa miesiące a już nawet z zapasem 400 gram podwoić masę urodzenia. Waży 6400 g. Polozna środowiskowa twierdziła, że Oskarka wedzidelko jest ok. Czy to za krótkie wedzidelko ma skutki tym, że maluch nie dojada?

2014-07-28 21:30

to schorzenie może zaobserwować każdy rodzic, w początkowym stadium lekarz zaleca z reguły ćwiczenia języka, natomiast w późniejszym etapie zabieg laryngologiczny, który przynosi szybkie efekty pod warunkiem odpowiednich ćwiczeń. Nie leczona wada może doprowadzić do zaburzenia ssania oraz połykania przez dziecko