Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Kiedy powinno się zacząć odzwyczajać od smoczka

Data utworzenia : 2019-01-09 12:41 | Ostatni komentarz 2019-10-01 16:34

karolina213

3521 Odsłony
49 Komentarze

Mam pytanie mój syn ma 14 mc i prawie pełną buzię zębów w związku z tym zastanawiam się kiedy i jak zacząć oduczać go od smoczka?

2019-01-25 09:26

Ja też próbowałam oduczać stopniowo , ale to nie działało . Mój mały był bardzo smoczkowy ponad 2 lata ciągnął dyda , musiał go mieć wszędzie i zawsze . W końcu się wkurzyłam i stwierdziłam że mu nie będę wymieniać na nowego a raz na dwa tyg musiałam bo przegryzal i tak dostał nowego i mu powiedziałam że więcej jak przegryzie nie kupię . Ale oczywiście w razie coś jeden był w zapasie . I tak po dwóch tygodniach mały zaczął rzucać smoczkiem i mówić że jest blee -pogryziony był po całości . Wieczorem wzial go do spania ale zaraz znów było słychać jak nim rzucił . Od tamtej pory zawołał jeszcze kilka razy , dawałam mu tego samego . Minelo kilka dni i Filip zrobił się całkowicie bezsmoczkowy .

2019-01-23 13:17

Julek jak w nocy się obudzi na mleko już nie bierze smoczka on tylko na tą pierwszą fazę zasypianie. W dzień też mu nie daje

2019-01-23 11:10

Magnolijam20 jeśli zrozumiał ostrzeżenia i tak szybko mu przeszło, to raczej był gotowy :-) Moja tylko chwilę zasypia ze smoczkiem, wcale nie żąda go podczas zabawy, w ciągu dnia itd. Ciekawa jestem czy też będzie ciężko jej zabrać.

2019-01-23 06:46

Powiem tak. Ja próbowałam mojego Bartka stopniowo oduczyć. Najpierw miał dostawać tylko na noc, Ale to zęby zaczęły iść i katar męczyć i tak strasznie płakał za smoczkiem że po 3 dniach dostał spowrotem. W końcu się wkurzyłam bo w przeciągu 3 tygodni zgryz 3 smoczki. Jak mu dawałam ostatniego to ostrzegałam żeby nie gryzl bo to ostatni i więcej nie będzie. A ten pierwsze co to zacisnal w ząbkach i rozciąga... Jak tylko zobaczyłam dziurę w smoczku, powiedziałam mu że nie ma smoczka bo się zepsuł. Przedarl się cała noc. Spał tylko na rękach, potem w dzień jeszcze trochę marudził, kolejna noc już lżejsza. Trochę się pomeczylismy. I może to było trochę drastyczne, ale u Nas stopniowe oduczanie by nie przeszło. A i tak naprawdę to nie dziecko musi być gotowe na podstawienie smoczka a my rodzic:-p Trzeba mieć dużo samozaparcia :-). My już jesteśmy bez smoczka. Życzę powodzenia:-)

2019-01-22 23:34

Może jak się przyjdzie wiosna, więcej atrakcji, czas na zabawy na powietrzu itd. to uda się odwrócić uwagę od ciumkania i jakimś sposobem zabrać :-) w czasie choroby faktycznie lepiej nie fundować dziecku dodatkowo stresu, chyba, że samo nie chce ssać z powodu np. kataru itp.

2019-01-22 00:57

Agata chciałam go teraz oduczyc ale znowu przeziębiony i wyje za dydkiem więc czekamy znowu

2019-01-21 19:56

Rozumiem, ja niedługo będę musiała od piersi odzwyczaić, przynajmniej w dzien, bo wracam do pracy i pewnie będzie podobnie.

2019-01-20 18:39

Agata wiem. On już raz był bez smoczka chyba tydzień czasu a później był chory i znowu smoczek ale serca nie mam. Dziś nie chciałam mu dać do drzemki to tak płakał aż mi się szkoda zeobilo