Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Zeby

Data utworzenia : 2017-07-23 19:23 | Ostatni komentarz 2017-07-25 22:39

G.Bronowicka

1296 Odsłony
5 Komentarze

Moja 10miesieczna córka ma już zębów Ale strasznie wkłada wszystko do budzi czy możliwe że idą jej trójki "kly" bo są widoczne na działach albo czwórki ??

2017-07-25 22:39

Możliwe, że idą kolejne ząbki. Ząbkowanie to bardzo indywidualna sprawa i każde dziecko ząbkuje w innym czasie. Jeśli idą kolejne ząbki to bardziej nastawiałabym się na 4 (tak zazwyczaj ząbkują dzieci najpierw 4 a dopiero po nich trójki). Zobacz czy dziąsła nie są rozpulchnione, czy nie są zaczerwienione. Możesz podawać schłodzone gryzaki, schłodzoną np marchewkę, smaruj w razie marudnych chwil jakimś żelem na ząbkowanie typu Dentinox, możesz masować dziąsła nakładką na palec. U nas w czasie ząbkowania też pojawia się u młodego ślinotok.

2017-07-24 23:39

Możliwe ze to zabki.. Ja czasem dotykalam synkowi dziaselko i czulam delikatne ostre a za dwa dni bylo widac juz zabka:-) a synkowi najpierw wyszla jedynka dolna a potem dwujki górne. Także nie szło po kolei:-)

Konto usunięte

2017-07-24 16:02

Oczywiście że możliwe że Idą kolejne zęby. U mnie w tym wypadku bardzo bardzo pomagały zimny gryzaki wyciągane z lodówki bez zamrażarki nawet

2017-07-24 00:50

Całkiem możliwe,że idą jej kolejne ząbki. Moja córka oprócz wkładania wszystkiego do buzi strasznie się śliniła.Zobacz czy ma opuchnięte,zaczerwienione dziąsełka to będzie oznaką pojawienia się ząbków.Możesz smarować i masować jej dziąsła,aby złagodzić ból . Mojej córce po jedynkach i dwójkach pojawiły się czwórki.A na trójki czekamy.

2017-07-23 19:24

Na juz 8 zębów