Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (280 Wątki)

Jak często myjecie ząbki dziecku i czy płuczecie mu jamę ustną po myciu

Data utworzenia : 2013-08-26 11:11 | Ostatni komentarz 2024-08-31 23:21

Gosiaczek

14178 Odsłony
177 Komentarze

Dziewczyny, jak często myjecie swoim dzieciom zęby? Płuczecie im jamę ustną po umyciu. My myjemy 2 razy dziennie, rano i wieczorem już pastą dla dzieci 2-6 i martwię się, że za rzadko, a synek też nie chce wypluwać tej pasty, a jak daję mu do wypłukania wodą, to wodę połyka... Synek ma 2,5 roku.

2014-03-05 11:22

Ja myłam gazikiem nawiniętym na palec i zamoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie. Jak córka umiała już sama utrzymać szczoteczkę (czyli mniej więcej w wieku 9 miesięcy kupiłam jej też pastę). Ona myła a ja poprawiałam :)

2014-03-04 21:03

Kikacu tak bo wtedy latwo dziecko przyzwyczaic. Myje szczoteczka silikonowa z Canpola (taki zestaw 3 byl) i tylko woda, jeszcze bez pasty.

2014-03-04 20:51

a ja mam pytanie czy myjecie dzieciom ząbki te pierwsze od razu to znaczy zaraz po wyjściu, bo nie wiem co zrobić z moim synem, ma 5 miesięcy i właśnie mu wyszedł pierwszy ząbek

2014-03-02 14:45

Ja ząbki dziecku myję 2 razy dziennie ( rano i wieczorem ) myślę że w tym wieku takie mycie ząbków powinno wystarczyć .

2014-02-28 20:37

Ja myję Marysi pastą Elmex 0-6. Nie płuczemy buziaka, czasem przecieram jej dodatkowo dziąsła, a robię to nawilżonym w przegotowanej wodzie gazikiem. Ogólnie to lubię to robić, gdy nie myjemy zębów, czyli w ciągu dnia po posiłkach. Szczotkujemy się rano i wieczorem.

2014-02-21 14:53

Ja mojemu synkowi starszemu kupuje aquafresh 0-6 lat bo ta odrobine pasty moze polknac a wypluwac nie chce bo mu smakuje, oczywiscie ma mietowa bo do smakowych go nie chce przyzwyczajac :) mlodszy synek ma myte zabki woda przegotowana tylko :)

2014-02-20 21:47

Czytam tą waszą konwersację dziewczyny i zastanawiam się dlaczego są rozbieżności między stomatologami w PL i UK. W tym momencie fajnie byłoby porównać dokładne składy past. Bo skoro fluor w nadmiarze jest szkodliwy, to po co go w paście aż tyle? No tak logicznie rzecz biorąc mniej fluoru w paście = mniejszy problem. Ja nie płukam ust po myciu zębów, tylko moczę szczoteczkę pod wodą i myję tak długo zęby, aż przestanę pastę czuć. Nie płukam nie dlatego, że tak zdrowo czy nie, tylko dlatego, że mam odruch wymiotny przy płukaniu. A takie niby-płukanie szczoteczką na której jest tylko woda oszczędza mi stresu :) Może to dziwne, ale no nawet jak mi zalecili płukanki gardła podczas przeziębienia to błagałam o coś innego. Mąż mi mówił, żebym spróbowała, ale już po pierwszym razie zwątpił, bo prawie się utopiłam...

2014-02-20 21:25

Miikii16 rozumiem Cię,wiadomo każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i czasami nie wiadomo jak zrobić by było najlepiej:)Jednak ja sama jak poczytałam na ten temat bardziej pilnuję starszą córkę by dobrze wypłukiwała po myciu zębów i na pewno zostanę przy płukaniu po myciu zebów.Fluor nie znajduje się tylko w paście i dzieci są bardziej podatne na przedawkowanie,tutaj jest jeszcze artykuł z mojej okolicy,w kórym wypowiadają się lekarze stomatolodzy http://www.biomedical.pl/dziecko/rodzice-uwaga-na-fluor-3937.html