Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Pierwsza Wizyta u Stomatologa

Data utworzenia : 2018-10-03 13:01 | Ostatni komentarz 2024-04-22 09:04

Konto usunięte

5275 Odsłony
177 Komentarze

Chciałabym znać Wasze zdanie na temat profiaktycznej wizyty u stomatologa z dzieckiem. 1. Kiedy po raz pierwszy poszłyście lub planujecie taką wizytę? 2. Na co zwracacie uwagę podczas wyboru stomatologa? Byliśmy w poniedziałek na naszej pierwszej wizycie. Synek ma 2 latka. Powiem szczerze, że miałam poczucie, że poszłam do dentysty zbyt późno, bo przecież on ma już 2 lata, a Pani Stomatolog wyprowadziła mnie z błędu i mi dziękowała,że przyszłam, bo jest bardzo malutko rodziców, któzy robią przeglądy i dbają o uzębienie takich malców. To był dla mnie szok!!! Wszędzie trąbi się, aby chodzić od maluszka i oswajać dziecko z fotelem, a o mleczaki należy dbać bardzo!

2018-10-09 22:00

Szczerze to nie wiem czy ona przyjmuje również dzieci, ale z jej podejścia to jestem zdania, że raczej nie. ;)

2018-10-07 22:13

A jednak byłam. Zuza mia rok i trochę i miała działo spuchniege bo ząb nie mógł się przebić. To zaprkpo owala nam przecięcie dziosla albo zeka ie. Wybralam czekanie

2018-10-07 22:11

Moja Hanka pierwszy raz siadla na fotel jak miała chyba 4 lata. Zuza tak samo. Wcześniej chyba z nimi nie byłam.

2018-10-07 22:05

J.Swierczewska, no faktycznie szok. My z synem to się jakoś tak zgapiliśmy i poszliśmy dopiero jak miał 3 lata i bardzo mu się podobało :). Z córa natomiast byłam już jak miała rok i 3 miesiące, bo tak się nieszczęśliwie wywróciła, że ukruszyła sobie ząbka:/. Bez problemu siedząc ze mną na fotelu otworzyła buzię i dała sobie dokładnie wymacać ząbki, a ostatnio lekarka tez jej szlifowała tego ząbka i trzymała ładnie buzię otwartą aż byłam w szoku. Teraz juz standardowo mamy przychodzić co 6 miesięcy na kontrolę. To jest generalnie stomatolog dziecięcy i tam jest normą, że takie małe dzieci też przychodzą, po nas ostatnio też wchodziła mama z dzieckiem tak na oko 1.5 - 2 lat, dlatego tym bardziej nie rozumiem podejścia Twojej lekarki. A ona wogole przyjmuje dzieci? Bo dla dzieci to jednak trzeba poszukać dentysty z podejściem do dzieci, z eby maluch się nie wystraszyl.

2018-10-07 21:41

No właśnie ja też jestem niemile zaskoczona bo ja nie mówiłam o żadnym leczeniu tylko o kontroli, a kobieta mnie wyśmiała jakby to było coś dziwnego sprawdzić w jakim stanie są ząbki dziecka...

2018-10-07 21:16

J.Swierczewska żartujesz!!! Jaka wypowiedź... akim maluszkom raczej nie leczy się ząbkó, chyba, ze sytuacja jest tragiczna, ale spojrzeć do buzi to chyba nie jest wyczyn... Jakoś u nas nawet nie dotknęła jego buzi, a oceniła stan zębów.

Konto usunięte

2018-10-07 15:46

Zamarancza, nie mam jeszcze dziecka z mleczakami, ale też wydaje mi się ze dobry czas to 1,5-2 do 3 najlepiej. Pani Doktor może zaproponować jaką szczoteczką i pastą czyścić ząbki. Jak u Sas przebiegła wizyta? Wytłumaczyłas dziecku po co idziecie? To też jest ważne żeby maluch się w przyszłości nie bał

2018-10-05 20:53

Ja byłam na wizycie u stomatologa i wyszłam z zapytaniem, kiedy powinnam przyprowadzić córkę na wizytę. Pani stomatolog zapytała o wiek, q kiedy powiedziałam że córka ma 17msc dosłownie mnie wyśmiała i stwierdziła, że nie ma co przychodzić z takim dzieckiem, że może jak skończy trzy - cztery lata bo uwaga - ono i tak nie da sobie nic zrobić. Chyba czas zmienić lekarza od uzębienia. Poczułam się jak jakaś idiotka kiedy tak mnie ustawiła do pionu ta kobieta.. a wiem że nie powinnam się tak czuć. No coz , lekarze również są rozni. Nic się z tym nie zrobi ;d. Ja planuję wizytę właśnie tak w okolicy 2rz. Wydaje mi się że to jest najlepszy czas na pierwszą wizytę u dentysty.