Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Pierwsza wizyta u dentysty

Data utworzenia : 2013-08-04 11:21 | Ostatni komentarz 2024-01-27 14:49

Marta1984

14728 Odsłony
95 Komentarze

Synkowi właśnie przebiły się görne dwójki ale zauważyłam że krzywo rosną - bokiem. Dużo dzieciaków ma krzywe ząbki, a poza tym to mleczaki, stałe chyba mogą inaczej wyrosnąć. Mam jednak takie pytanie skoro jestem przy zębach. Kiedy należy wybrać się na pierwszą wizytę do dentysty. W ktörymś z czasopism dla rodziców znalazłam info, że taka wizyta powinna się odbyć jak dziecko skoñczy 6 miesięcy, a kolejna po skoñczeniu roczku.My nie byliśmy ani razu.

2013-09-16 10:49

O to do wszystkich ząbków jeszcze nam daleko. Na razie jest 7 :)

2013-09-16 08:54

u mojej Madzi też rośnie krzywy ząbek w październiku wybieramy się na pierwszą wizytę czeka nas lokowanie ząbków pani dentystka powiedziała że lepiej zapobiegać niż późnej leczyć

2013-08-06 09:57

Nie dodam nic nowego poza potwierdzeniem słów Tatko. Moja dentystka również uspokoiła mnie, gdy powiedziałam, że jeden ząbek rośnie nam krzywo. W tym momencie jest już prosty. A z pierwszą wizytą dentystka poleciła się zapowiedzieć, gdy będą wszystkie ząbki :)

2013-08-06 07:23

Hmmm.... to chyba jeszcze podpytam pediatrę przy okazji szczepienia co o tym sądzi. W każdym bądź razie poczekam jeszcze trochę bo dwójka akurat wychodzi. Nie wyobrażam sobie tej wizyty :( Synek przy sprawdzaniu gardła, a nawet zwykłym osłuchiwaniu u lekarza drze się niesamowicie.

2013-08-05 22:03

M.wierzchowska my pierwszy raz u dentysty byliśmy gdy syn skończył rok miał wtedy 8 zębów. Od tamtej pory regularnie chodzimy na przegląd co 3 miesiące. Są to wizyty bezpłatne i trwają tylko kilka minut. Po konsultacji z nasza Panią stomatolog stwierdziliśmy ze tak będzie dobrze by mały sie przyzwyczajal do dentysty. Wiele dzieci boli sie wizyt u stomatologa.

2013-08-05 21:40

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Jestem teraz spokojniejsza ( uff jednak nie jestem wyrodną matką, która unika pójścia z dzieckiem do dentysty) :) Myślę, że gdybym zabrała synka teraz to byłaby jedna wielka porażka bo on jest z tych trwożliwych i pewnie okropnie by krzyczał na sam widok obcej pani. A tak poczekamy sobie do 2 roku. Pozdrawiam!

2013-08-05 16:11

My mieliśmy podobne dylematy z pierwszymi ząbkami u starszego syna (przy drugim już byliśmy uświadomieni;) i nie wiem czy właśnie nie chodziło o dwójki. Będąc u dentysty sam zapytałem jak to wygląda u niemowląt i Pani powiedziała mi że spokojnie, one się same jeszcze poukładają. Rosnąć sobie mogą delikatnie krzywo, na razie mają sporo miejsca, a z czasem jak już wszystkie się wyrżną to powinny się dopasować. A pierwsza wizyta to tak ze spokojem po 2 roku życia, może nawet bliżej trzeciego. Malucha można zabrać na swoją wizytę aby zobaczył jak to wygląda, oswoił się ze sprzętem. Ważne, żeby na pierwszej wizycie się nie przestraszył i nie zraził. Warto wybadać, czy dentysta do którego chodzimy i chcemy zaprowadzić dziecko ma odpowiednie podejście. My jak zabraliśmy naszego syna na pierwszą wizytę, posadziliśmy go na fotel, Pani dała mu do ręki niektóre urządzenia (te większe i ciekawsze;), żeby obejrzał sobie, dmuchnęła mu najpierw powietrzem na rękę, później zapytała, czy zgodzi się, żeby dmuchnęła do buzi. Zgodził się. Następnie pokazała mu te przyrządy którymi bada zęby, a następnie zapytała czy spróbujemy obejrzeć ząbki. No i tak powoli, drobnymi kroczkami wizyta się udała. Nie było żadnych ubytków, ani nic do borowania. Warto umówić się na taką wizytę ustalając z dentystom czego byśmy oczekiwali aby nie było stresu, że szybko, szybko tylko, żeby specjalista miał czas dla naszego dziecka.