Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

2,5 i nie mówi :(

Data utworzenia : 2018-07-04 15:18 | Ostatni komentarz 2023-01-24 13:53

rozynska.marlena

16310 Odsłony
84 Komentarze

Cześć dziewczyny. Chciałabym się zapytać kiedy wasze maluszki zaczeły mówić .. Mój młodszy syn ma 2,5 roku a dalej mówi bardzo mało tylko jakieś podstawy typu mama , tata i tyle. Wiem że rozumie co ja do niego mówie bo np powiem przynieś butelke idzie i przyniesie. Dużo osób mówi że ma jeszcze czas do 3 roku życia i że chłopcy rozwijają sie później co sądzicie ?

2022-10-28 08:47

wydaje mi się że moja córka szybko zacznie mówić bo już mówi jakieś pojedyńcze słowa, ale czasem próbuje mnie naśladować z jakimś wyrazem 

2022-10-27 07:59

Mój ma niespełna 2 lata Mówi bardzo dużo pojedynczych słów niektóre Mówi trochę po swojemu także tylko my domownicy go rozumiemy niektóre mówi faktycznie tak jak powinno się mówić powoli zaczyna składać krótkie zdania W każdym bądź razie idzie się już z nim komunikować na tyle aby zrozumieć o co mu chodzi jakoś tak w najprostszy sposób naprawdę idzie się dogadać od dwóch dni całkowicie zrezygnowaliśmy z towarzyszą jakim jest cumelek i widzę że naprawdę każdego dnia zaczyna mówić coraz więcej jak chcesz coraz wyraźniej wypowiadać różne słowa I coraz mniej je przekręca Myślę że ani się obejrzę i już będę mogła dyskutować z nim całymi zdaniami tak na dwa i pół roku to podejrzewam że na pewno 

2022-10-26 21:50

Moja czasami tak papla że szkoda gadać teraz wgl trzeba bardzo uważać co się mówi przy niej bo okropnie dużo powtarza po kimś co usłyszy 

2022-10-26 21:24

mój synek ma 21 miesięcy. mówi jedynie pojedyncze słowa, powtarza, dużo gada "po swojemu" ale żeby mówił to jeszcze nie...

2022-10-26 19:28

Moja corka szybko zaczęła mówić 

2022-10-26 11:44

Mój synek w wieku 2 lat też mówił tylko pojedyncze słowa. Dopiero rozkręciło się jak 3 latka skończył ale chociaż mówi w miarę wyraźnie i nie potrzebuje logopedy 

2022-10-25 17:31

warto czytać z dziećmi, jednak kształtuje to też ich rozwój mowy, dużo z nimi rozmawiać, próbować zeby powróżyły itp.. Jeśli nie przyniesie to efektu to warto zwrócić się o poradę do specjalisty :) 

Konto usunięte

2022-10-25 11:56

U nas było to samo..2 latka skonczone i córka bardzo mało mówiła i miała smoczek tylko do spania. Obcinałam po troszeczku i codziennie dostawała krótszy, aż w końcu sama z niego zrezygnowała. A z rozwojem mowy polecam wizytę u logopedy, nas uspokoiła i dostaliśmy wskazówki jak pracować z dzieckiem żeby wspomóc rozwój mowy. Pomogło też regularne czytanie ksiażek:

https://matfel.pl/tra-pol-1727727-MADRA-MYSZ.html

 

Polecam szczególnie ksiązki z serii  Mądra Mysz. Moja córka najbardziej je polubiła.