Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (213 Wątki)

2,5 i nie mówi :(

Data utworzenia : 2018-07-04 15:18 | Ostatni komentarz 2019-09-13 18:26

rozynska.marlena

1511 Odsłony
55 Komentarze

Cześć dziewczyny. Chciałabym się zapytać kiedy wasze maluszki zaczeły mówić .. Mój młodszy syn ma 2,5 roku a dalej mówi bardzo mało tylko jakieś podstawy typu mama , tata i tyle. Wiem że rozumie co ja do niego mówie bo np powiem przynieś butelke idzie i przyniesie. Dużo osób mówi że ma jeszcze czas do 3 roku życia i że chłopcy rozwijają sie później co sądzicie ?

2019-09-13 18:26

Poprawiam, bo w  wypowiedzi miało być 2 lata i 8 miesięcy * :)

2019-09-13 15:33

Faktycznie ma jeszcze czas, nie masz co się przejmować czytaj mu dużo opowiadaj o codziennych czynnościach i pokazuj mu przedmioty opowiadając o nich. 

2019-09-12 19:19

Dokładnie, każde dziecko zaczyna mówić w innym wieku. Niektóre dzieciaki już po roczku zaczynają, inne mają prawie 3 lata. Ważne żeby obserwować dziecko, dużo do niego mówić i zachęcać do naśladownictwa, opowiadać o codziennych czynnościach, które wykonujemy. Do logopedy można się wybrać, kiedy dziecko nas nie rozumie. Syn mojego brata na ten moment ma za chwilę 2 lata i 88 miesięcy i mówi słabo, ale mówi. Po swojemu bardziej, ale zdania składa np. "Mama nie ma", tzn że nie ma mamy, albo "baba am" itd. Mój synek zaczął składać proste, zrozumiałe zdania, jak miał 1.5 roku, ale wiem, że w jego przypadku było wszystko szybko. Niedługo urodzi się córka i nie jest powiedziane, że ona będzie mówiła tak samo szybko, jak on.

2019-09-12 09:38

Każde dziecko zaczyna mówić indywidualnie. W swoim czasie. Mojej koleżanki syn np w wieku 3 lat ledwie co mówił jak poszedł do przedszkola to chłopczyk nie do poznania. Mówi teraz tyle że matka go aż słuchać nie może. Wszystko ma swoje etapy 

2019-03-26 22:33

Mama każdy wyjątek potwierdza regułę. :) Ale zgadzam się ze wszystkim co napisałaś dlatego warto właśnie czytać bajeczki i mówić do dziecka oraz zachęcać go do tego samego.

2019-03-25 14:30

Na rozwój mowy też ma wpływ to czy dziecko raczkuje. Podobno te dzieci, które raczkowaly szybciej mówią. Mówią, że raczkowanie to ważny proces w prawidłowym rozwoju dziecka.

Konto usunięte

2019-03-25 11:13

To prawda z uciskani główki, ale z drugiej stromy znam dzieci urodzone naturalnie, które zaczęły mówić późno. Na rozwój mowy ma wpływ nie tylko sposób porodu, ale tez to czy z dzieckiem, a raczej do dziecka się dużo mówi, śpiewa, czy dziecko nie nadużywa smoczka (ponieważ ciamkając smoczek nie ma okazji do ćwiczenia aparatu mowy oraz gaworzenia), to czy dziecko nie nadużywa telewizji (jest udowodnione naukowo, ze zbyt długie oglądanie telewizji przez dziecko może wpłynąć na spowolnienie lub nawet zahamowanie mowy). Dlatego nie ważne w jaki sposób się maluch urodził powinnyśmy dawać mu możliwości do jak najczęstszego gaworzenia, naśladowania dźwięków. Mówiąc do dziecka, czytając bajki i śpiewając modulujmy głos aby dziecko słyszało również szepty i różne tonacje.

2019-03-19 12:48

Alicja ma racje w czasie porodu naturalnego główka dziecka jest uciskana i stymulowana w na prawdę różnych obszarach w tym właśnie odpowiedzialnym za mowę. Dlatego właśnie mówi ze poród naturalny ze względu na to, ze główka dziecka przechodząc przez kanał rodny i jest uciskany w różnych obszarach jest lepszy dla dziecka.