Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Czy to mogą być objawy ząbkowania?

Data utworzenia : 2018-04-23 09:17 | Ostatni komentarz 2019-06-08 02:14

Konto usunięte

8313 Odsłony
47 Komentarze

Moja córka ma 6,5 miesiąca. Od kilku dni zaczęła wysuwać język i trzeć dziąsłami o dziasla. Na poczatku kwietnia wyszły jej dolne jedynki. Zastanawiam sie czy któreś mamy spotkały sie z tym tarciem dziąsłami. Czy to może byc objaw ząbkowania? Dodam, że od miesiąca córka budzi sie w nocy z krzykiem, nie chce wtedy jeść, wystarczy ja przytulic i pobujać i zasypia dalej. Na dziąsłach nie widzę jakichś wielkich zmian.

2018-04-23 21:45

Mam wrażenie że żel nie pomaga. Nie trze cały czas, tylko czasami. Podaje gryzaki ale nie chłodzę. Czasami daje chłodną surową marchewkę do gryzienia. Niedługo mamy wizytę u pediatry to na pewno zapytam. Znacie jakieś jeszcze sposoby jak ulżyć dziecku ? Poszukam na forum bo pewnie coś było

2018-04-23 21:08

Moje dziecko trze zębami, jak słyszę to zgrzytanie to mi się słabo robi. No ale co zrobić, nie powiem mu żeby przestał przecież :)

2018-04-23 19:41

Każde dziecko przechodzi przez ząbkowanie zupełnie inaczej. Indywidualność ząbkowania jest kłopotliwa, bo nie można konkretne podpasowac ząbkowania jak i jego objawów do innych dzieci. To calkiem możliwe że jest to objaw ząbkowania. Jeżeli cię to niepokoi udaj się do pediatry i skonsultuj to z nim. W nocy możliwe że ja zakłuje wyrzynający się ząbek. Nie zawsze ząbkowanie widać na dziąsłach, moja córka przechodzi przez wyrzynanie ząbków bez jakichkolwiek objawów w obrębie jamy ustnej - jej dziąsła do chwili wyjścia zęba są takie jak zawsze. :) Podajesz gryzaczki? Próbowałaś je chłodzić? Żel na dziąsła na noc? Czy ustały te tarcia po zastosowaniu żelu? Trochę mało informacji w poście.

2018-04-23 13:24

Tak, spokojnie. Zawsze jednak warto zapytać i upewnić się. Najlepiej wspomnieć o niepokojących objawach podczas regularnych wizyt u lekarza pediatry.

2018-04-23 11:15

No to dobrze podejrzewałam. Ale czasami już głupieję czy na pewno myślę dobrze.

Konto usunięte

2018-04-23 10:11

Jaysle podobnie. Ze to tarcie dziąsełkami przynosi jej po.prpstu ulge i wynika zapewne wlasnie z wyrzynania sie kolejnych ząbków :-)

2018-04-23 09:27

Objawy ząbkowania są naprawdę przeróżne, a jak wiadomo przy ząbkowaniu dziąsełka swędzą dziecko, więc może Twoja córeczka znalazła sobie taki sposób, że ociera językiem o dziąsełka (albo sprawdza czy ząbki już wyszły).