Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Roczne dzieci chce jesc tylko papki

Data utworzenia : 2018-02-01 11:09 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:16

A.Tul

11729 Odsłony
52 Komentarze

Witam. Moja córka za trzy tygodnie będzie miała roczek. Mam problem z nią ponieważ nie chce jesc grudkowego jedzenia. Ma 8 ząbków. Gdy miała trzy miesiące zakrztusiła mi sie bardzo mlekiem z butelki ze musiałam wzywać pogotowie. Ogólnie od małego często krztusila sie mlekiem i woda mimo ze uzywalam jak najmniejszych smoczkow. Teraz mamy problem z jedzeniem. Wyczuje jakas grudke powiedzmy ryz czy malego kluska i nie chce jesc, ma odruch wymiotny zdarzało sie ze mi zwymiotowała trochę zupy. Kupiłam jej kiedyś ciasteczka dla niemowląt nawet nie chciała i nie próbowała ich gryźć to samo tyczy sie chleba czy innych produktów w ogóle nie chce ich gryźć jesc mielic itp. Jestem załamana. Zbliża sie roczek a ona chciałaby ciągle papki.

2018-02-01 15:20

Co do wagi mój ma 10 mc a waży 10.5 i ma ok 80 ale jak twój lekarz mówi ze jest ok to nie martw się na zapas. Sprawdzałam centyle? Jeszcze co do posiłków podawaj jej do skutku w końcu nauczy się jesc

2018-02-01 12:33

Dzisiaj zrobiłam jej jajecznice na parze słabo ścieta i nawet takiej nie chciała zjeść. Pol godziny minęło i zjadła ledwo 4 łyżeczki później zaczęła już wypluwać. W końcu dałam jej swoja zupkę z małymi grudkami i jakoś zjadła choć trafily sie momenty ze chciała zwymiotować. Dałam jej jeszcze pietke z chleba przed zupka w tym czasie podgrzewałam zupkę a ona sie bawiła ta pietka i paluszkami wydłubywała i brala do buzi male kawałki. Boje sie ze sie nie nauczy jesc. Karmiona jest od urodzenia mlekiem modyfikowanym. Gdy miała 6 miesięcy zaczęłam wprowadzić zupy. Moze za późno zaczęłam jej dawać takie posiłki. Pediatra nie chciala aby rozszerzać w 4 mies dietę wiec dopiero od 6 to robiłam. Od 8 zaczęłam jej podawać z grudkami ale kończyło sie później na przecieraniu przez sitko zeby w końcu cokolwiek zjadła. Kaszek nie chciała jadąc dopiero w 9 miesiącu polubiła a miałam nakupionych różnych firm rozne smaki i na mleku i na wodzie. Martwię sie. Pediatra każe uzbroić sie w cierpliwość. Pytałam ja również czy waga dziecka jest dobra co do wieku i wzrostu mala wazy 8kg długości ma 80cm dla mnie waga niska jest ona twierdzi ze jest ok i mówi ze.po co ma byc gruba. Mala jest strasznie ruchliwa podczas jedzenia nawet chce sie bawić.

2018-02-01 12:16

Nie wiem czy dziecko pamięta co było gdy miało trzy miesiące. Ja uważam że mała jest przyzwyczajona do papek. Gdy zaczęłam wprowadzać jedzenie z grupka i synkowi tez się Krzysiu i nie chciał jeszcze. Miał odruch wymioty a nawet kilka razy zwrócił to co zjadl. Trwało to jakiś czas aż w końcu nauczył się jeść. Teraz ma 10 mc i nie mamy problemów z grudkami.

2018-02-01 11:25

"A.Tul" według mnie mała pamięta co się wtedy wydarzyło i może się boi ponownego zakrztuszenia. Nie powinnaś aż tak się martwić że je papki, a może problem jest taki ponieważ nadal ząbkuje i coś ją boli. Dzieci wtedy są bardzo wybredne a Tobie właśnie wydaje się że to przez wspomnienia o zakrztuszeniu. Pozdrawiam