Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Roczne dzieci chce jesc tylko papki

Data utworzenia : 2018-02-01 11:09 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:16

A.Tul

11785 Odsłony
52 Komentarze

Witam. Moja córka za trzy tygodnie będzie miała roczek. Mam problem z nią ponieważ nie chce jesc grudkowego jedzenia. Ma 8 ząbków. Gdy miała trzy miesiące zakrztusiła mi sie bardzo mlekiem z butelki ze musiałam wzywać pogotowie. Ogólnie od małego często krztusila sie mlekiem i woda mimo ze uzywalam jak najmniejszych smoczkow. Teraz mamy problem z jedzeniem. Wyczuje jakas grudke powiedzmy ryz czy malego kluska i nie chce jesc, ma odruch wymiotny zdarzało sie ze mi zwymiotowała trochę zupy. Kupiłam jej kiedyś ciasteczka dla niemowląt nawet nie chciała i nie próbowała ich gryźć to samo tyczy sie chleba czy innych produktów w ogóle nie chce ich gryźć jesc mielic itp. Jestem załamana. Zbliża sie roczek a ona chciałaby ciągle papki.

2018-10-17 13:31

Anna jogurt naturalny czy grecki to dla mnie to samo ;) moje dzieci tylko takie jogurty jedzą bez dodatków bo cukier zabija dobre bakterie w jogurtach . Starszy syn ma 2,5 roku i bez problemu je jogurty naturalne czy właśnie greckie :)) nie mam zamiaru mu dawać tych słodkich bo po co . Jak chce mu dać coś słodkiego to daje slodycze;)

Konto usunięte

2018-10-15 22:55

a ja myś;ę, że fajnie jest do jogurtu naturalnego dodać owoce. Wtedy mamy pewnosc ze deser jest bez dodatku cukru

2018-10-15 21:31

Ja jogurt naturalny podawałam jak mała miała 9 miesięcy i strasznie go nie lubiła a dodawałam musi owocowe i biszkopty rozkruszone na miazge. Potem zaczęłam jej kupować w Rossmannie gotowe jogurty smakowe które wcinala. Moja sąsiadka swojemu dziecku zaczęła dawać Danonki jak tylko rok skończyło wiec ja małej zaczęłam kupować jak miała około 13/14 miesięcy tam pisze na nich ze może zawierać element nieprzeznaczony dla dzieci ponizej 3 lat a nie ze nie wolno dawać poniżej 3 roku życia. Teraz daje jej różne serki jogurty nawet takie co i ja z mężem jemy.

Konto usunięte

2018-10-15 15:51

Aniu, uważam że możesz podać już naturalny

2018-10-15 15:27

U mnie córka ma 15 miesięcy i je tylko papki. Jak je coś z grutkami to wymiotuje. Ale jak sama gryzie to już problemu nie ma.

2018-10-15 12:03

Synkowi podawała słoiki w ciągu 3 tyg nauczył się jeść grudki. Codziennie blendowalam Słoik a z dnia na dzień coraz mniej i syn przyzwyczaił się. Teraz je normalne obiady i zupy przygodę ze sloikami zakończyłam:) Mój ma prawie roczek o póki co daje tylko jogurt natury typu greckiego . Czy mogę podać juz jakiś inny? Szczerze to nie jestem przekonana :)

2018-09-29 22:53

W wolnej chwili napisz jeszcze raz. Dzisiaj moja mała zjadła Kanapkę z pomidorem oczywiście bez skórki bo się boje po tej akcji z parowka. Najpierw zrobiłam jej pół i dawałam pić w miedzy czasie do tej pory zawsze dawałam pić po jedzeniu i to chyba był błąd stąd to zadlawienie parowka. Zjadła i paluszkiem pokazała ze chce jeszcze. A jeszcze wczoraj nie chciała zjeść kanapki. Każdy dzień inny. Czasami na spacerze we wózku daje jej pałki kukurydziane było wszystko w porządku przez te pół roku a dzisiaj nagle po odgryzieniu zaczęła mi je wypluwac i widziałam ze coś słabo w ogóle je gryzie i miny robiła jakby miała się dlawic. Czekamy na piątki ale nie widzę żeby miały wychodzić. W ogóle ona dziwnie zawsze ząbkowala bo dziąsła miała normalne a tu ząb z nienacka. Pakuje paluszki do buzi daleko i czasami językiem dotyka tam z tyłu dziąseł może coś jest na rzeczy z tymi zębami stąd to niedokładne gryzienie. Kurcze martwię się bo czuję się jakby dziecko miało mi się od nowa uczyć jeść. Do tej pory fajnie jadła bo nawet talarki jej kupowałam coś takiego jak paluszki tylko płaskie bez soli i nawet to jadła bez krztuszenia.

2018-09-29 20:16

A.Tul. napisałam referat a teraz widzę ,że nie wskoczyło.