Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Zmiana z kp na mm

Data utworzenia : 2019-09-12 11:12 | Ostatni komentarz 2022-02-09 10:01

MamaLenki

4796 Odsłony
149 Komentarze

Witajcie drogie mamy, córka konczy 6 msc i chciałabym zakończyć kp ze względu na sprawy osobisteale mamy problem z mm podaję bebilon na zmiane z piersią jednak po wypiciu dawki przeznaczonej dla 6 msc dziecka córka wymiotuje za to potrafi wypić 90 ml bez żadnych objawów a dodatam ze to kiedy dostala 180 ml wypila normalnie nic na sile a mimo to po 2h wymioty ... dodatkowo pojawia sie problem iż nie chce pić wody. Nie wiem juz co mam zrobić :( dodatkowo laktacja zamiast sie zmniejszyć mam jeszcze więcej mleka... prosze o porady �

2019-09-12 19:06

MamaLenki całkiem możliwe, że dziecku nie podpasowało mleko. Możesz spróbować innego. Natomiast , czy jesteś pewna, że to były wymioty, a nie ulanie się mleka po prostu w trochę większej ilości? Mój syn byl dzieckiem ulewającym i nieraz się wydawało, ze zwymiotował, a on po prostu bardzo mocno ulewał.

A może dziecko ma alergię na białka mleka krowiego i też przez to źle reaguje na mleko? Tę kwestię musiałabyś akurat skonsultować z pediatrą.

Co do laktacji, jeśli chcesz ją zatrzymać całkowicie, to odciągaj pokarm tylko do momentu uczucia ulgi. Po jakimś czasie powinna zaniknąć.

2019-09-12 15:42

Też bym spróbowała zmienić mleko na inne i nie sugerowała się tym ile pisze w tabelce że dziecko powinno zjeść. Córka kończy 6 miesięcy a więc można rozszerzać dietę i uzupełniać wapń w innej postaci. Skoro wymiotuję i nie chce pić wody to chyba skonsultowałabym to z lekarzem bo o odwodnienie u tak małego dziecka to bardzo szybko. 

 

Co do laktacji staraj się nie przystawiac małej do piersi i nie odciągac pokarmu chyba że bolą to tak tylko dla ulgi. Chociaż skoro masz jeszcze dużo mleka to może udaj się do lekarza poda tabletki które skutecznie wstrzymaja laktacje. 

 

 

2019-09-12 14:43

Zgodzę się z Pcheła być może to wina mleka , z drugiej strony przerwa po 2 h i wymiotuje jest dosyć długa żeby myśleć że to wina mleka . Zawsze możesz spróbować rozszerzać dietę jak wspomnialy dziewczyny . Mój syn będzie miał za tydzień 9 miesięcy i zjada 180ml mleka a dawka jest większa to wcale nie znaczy że skoro tyle pisze tyle musimy podać , dawaj może mniejsze ilości mleka 

2019-09-12 14:23

Najprawdopodobniej dla dzieca nie odpowiada to mleko musisz popróbować jak reaguje na inne. Albo zrób purre z marchewki z mlekiem modyfikowanym, w ten sposób oswoi się z jego smakiem 

Konto usunięte

2019-09-12 11:54

MamaLenki - od jak dawna dajesz bebilon? Spróbuj może zmienić mleko. Nie wiem jaka jest dawka dla 6 miesięcznego dziecka, ale skoro wymiotuje po takiej dawce to może spróbuj dawać mniejsze porcje, a częściej? Poza tym wymioty po 2 godzinach - skąd pewność, że to po mleku? Trochę długo od karmienia...

 

Córka ma 6 miesięcy, więc możesz już rozszerzać jej dietę powoli. Na Twoim miejscu spróbowałabym dać jej coś innego do jedzenie, a mleko dawać w mniejszych porcjach, a częściej. No i ewentualnie możesz spróbować zmienić mleko na inną firmę.