Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Zmiana z kp na mm

Data utworzenia : 2019-09-12 11:12 | Ostatni komentarz 2022-02-09 10:01

MamaLenki

4839 Odsłony
149 Komentarze

Witajcie drogie mamy, córka konczy 6 msc i chciałabym zakończyć kp ze względu na sprawy osobisteale mamy problem z mm podaję bebilon na zmiane z piersią jednak po wypiciu dawki przeznaczonej dla 6 msc dziecka córka wymiotuje za to potrafi wypić 90 ml bez żadnych objawów a dodatam ze to kiedy dostala 180 ml wypila normalnie nic na sile a mimo to po 2h wymioty ... dodatkowo pojawia sie problem iż nie chce pić wody. Nie wiem juz co mam zrobić :( dodatkowo laktacja zamiast sie zmniejszyć mam jeszcze więcej mleka... prosze o porady �

2021-04-19 10:15

u nas tez byl problem z ulewaniem i zageszczacz dal rade 

2021-04-07 22:41

są specjalne dla dzieci które ulewają nawet z bebiko są 

2021-04-07 15:13

Polecam zagęszczacz do mleka z bebilon. Syn po tym nie ulewal :)

2021-01-05 16:35

A czy już ma rozszerzona dietę. Moja córeczka mniej więcej kolo 6 mc wypijała niewiele bo około 120 ml mleka a mimo to nawet po dłuższym czasie potrafiło jej się sporo tego mleka ulac. Sytuacja poprawiała się wręcz zdaz się sporadycznie i w niewielkich ilościach ok tym jak je teraz 2 posiłki stałe zamiast mleka czyli kaszę i obiadek. Czasami jej się uleje bo ma już 7 mc i większość czasu pełza na brzuchu ale to chyba normalne.

2021-01-04 20:19

Dzień dobry.

Nie ma powodu, żeby podawać dziecku wodę. 6-miesięczne niemowlę może już dostawać kaszkę albo może Pani dodawać zagęstnik do mleka Nutriton. Jeżeli wymiotuje po 2 godzinach, to może faktycznie dostaje zbyt dużo na jedno karmienie. Może karmić częściej mniejszą ilością mleka. 

Ewentualnie dobrze byłoby udać się do pediatry, żeby wykluczyć refluks czy ZUM.

Natomiast, jeżeli prawidłowo przybiera na wadze mimo wymiotów to może faktycznie dostaje zbyt duże porcje.

Pozdrawiam

2019-10-01 21:08

Mamalenki i jakie mleko podajesz? Ma nietolerancję laktozy? 

2019-09-25 14:08

MamaLenki I jak córka obecnie z piciem mleka?? 

A jak Twoja laktacja? Ja na zatrzymanie polecam picie szałwii i odciaganie pokarmu . 

2019-09-13 11:15

Dziękuję wszystkim za rady :) byliśmy u pediatry mamy zrobić badanie czy córka moze ma nietolerancje laktozy. Zobaczymy.  Wypija mleko w mniejszych ilosciach i jest lepiej . Tzn nie wymitouje . Pediatra podejrzewa ze mogło sie to zgrać z jelitowka bo doszla nam tez biegunka ...a co do picia  wody to brak pomyslow probuje dawac na łyżeczce bo z butelki nie chce ??‍